Obiekt

Kort centralny
Park Tenisowy Olimpia jest największym obiektem tenisowym w Poznaniu, malowniczo położonym w dzielnicy Sołacz, na terenach sportowych Parku Golęcińskiego. Klub dysponuje 13 kortami (5 całorocznych kortów krytych, 5 kortów otwartych i 3 do mini tenisa). Niewątpliwą atrakcją obiektu jest kort centralny z przylegającym do niego budynkiem klubowym z tarasem widokowym oraz stałymi trybunami mieszczącymi nawet 2000 kibiców! To tutaj co roku w czerwcu odbywają się najważniejsze mecze międzynarodowego turnieju tenisowego mężczyzn ATP Challenger Poznań Open.
Pięć zewnętrznych kortów ziemnych
W sezonie letnim (maj-wrzesień) do dyspozycji Klientów oddajemy 5 kortów ziemnych najwyższej jakości, o którą dbają codziennie nasi pracownicy techniczni. Kort centralny jest położony oddzielnie, przylegając do budynku klubowego wraz z tarasem widokowym. Korty nr 1 i 2 zlokalizowane są wspólnie i sąsiadują z ogólnodostępną ścianą tenisową, na której można przeprowadzić rozgrzewkę przed rozpoczęciem gry. Korty nr 3 i 4 otoczone są z trzech stron półotwartymi halami a zamyka je budynek trybuny wielofunkcyjnej.
Trzy kryte korty twarde
Na kortach nr 7, 8 i 9 położna została licencjonowana przez ITF, profesjonalna nawierzchnia słynnej włoskiej firmy Mapei - Mapecoat TNS Finish 3. Jest to miękka, komfortowa nawierzchnia akrylowo-poliuretanowa o średnim poziomie szybkości, trochę wyższym niż na US Open. Dla podniesienia komfortu użytkowników na 10 cm podłożu betonowym rozwinięte zostały 1,5 m pasy specjalnej gumy połączone ze sobą klejem, zapewniające bardzo wysoką elastyczność kortu. Dzięki temu nawierzchnia twarda na golęcińskich kortach jest bardzo przyjazna dla graczy i zdrowa ze względu na układ kostny i stawowy.
Dwa kryte korty ziemne
Zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym nasi Klienci mają możliwość gry na krytych kortach ziemnych z naturalną mączką w hali nr 5 i 6. Zainstalowano w niej jasne, wielopunktowe oświetlenie, które zapewniają liczne lampy LED-owe umieszczone w taki sposób, aby światło nie oślepiało zawodników. W lecie półotwarte hale pozwalają na grę nawet w czasie deszczu, natomiast zimą boki hal zostają zamknięte, a korty są ogrzewane.
Trzy mini korty dla dzieci
Park Tenisowy Olimpia to jedyny ośrodek tenisowy w Poznaniu, który dysponuje trzema krytymi mini kortami dedykowanymi dla treningu dzieci do lat 10. Mini korty nr 1 i 2 znajdują się w jednej hali z kortem twardym nr 9 i są zlokalizowane tuż przy restauracji ŻUK. Pomiędzy kortami nr 7 i 8 wygospodarowane zostało miejsce na mini kort nr 3, dostosowany do potrzeb treningu tenisowego dla najmłodszych oraz zajęć motorycznych. Miejsce to w czasie turniejów służy także jako strefa wypoczynku i rozgrzewki dla graczy. Wszystkie mini korty zostały wykonane ze sztucznej trawy, która amortyzuje upadki i nie pozostawia zabrudzeń.
Recepcja Klubu
Recepcja Parku Tenisowego Olimpia znajduje się w zmodernizowanym budynku klubowym obłożonym drewnem usytuowanym po prawej stronie od kortu centralnego. Do Recepcji można wejść z dwóch stron, a schody od strony kortu nr 1 wyposażone są dodatkowo w krzesełko dla osób niepełnosprawnych. W budynku Recepcji znajdują się także biura Zarządu Klubu, pokój cichej pracy oraz zaplecze szatniowe. Przy Recepcji jest również stanowisko do naciągania rakiet oraz sklepik z akcesoriami tenisowymi marki Tecnifibre.
Taras widokowy
Elegancki drewniany taras ze szklaną balustradą z widokiem na kort centralny jest niewątpliwą atrakcją Parku Tenisowego Olimpia. Znajdują się tu wysokie stoły z hokerami oraz stoliki kawowe i wygodne kanapy, a to wszystko w otoczeniu pięknych kwiatów. W sezonie letnim taras służy jako miejsce obserwacji, wypoczynku i integracji dla uczestników turniejów tenisowych. Podczas Challengera ATP Poznań Open miejsce to stanowi strefę VIP dla gości turnieju. Wejście na taras jest możliwe z Recepcji Klubu oraz z trzech pomieszczeń biurowych.
Pokój cichej pracy
Z myślą o zawodnikach Parku Tenisowego Olimpia spędzających dłuższy czas w naszym Klubie, w oczekiwaniu na rozpoczęcie treningu, udostępniliśmy pokój biurowy nr 1 w budynku Recepcji. Znajduje się tam duży stół i krzesła, co umożliwia spędzanie tu czasu przez kilka osób chcących w ciszy odrobić lekcję, czy poczytać książkę. Z pokoju cichej pracy chętnie korzystają również rodzice naszych podopiecznych, którzy w czasie treningu dzieci mogą popracować tu przy swoim laptopie czy poczytać gazetę :) Pokój jest ogrzewany, wyposażony w gniazdka elektryczne, tenisowe magazyny oraz przybory do pisania i malowania.
Restauracja Żuk
Od 2019 roku na terenie Parku Tenisowego Olimpia działa Restauracja ŻUK. Miejsce to łączy w sobie miłość do natury, sportową aktywność i pasję do jedzenia. Gościom serwowane są zdrowe dania, przygotowane ze starannie wyselekcjonowanych składników i zgodnie z filozofią slow food. W ŻUK-u jest kolorowo, sezonowo i lokalnie! W ofercie są śniadania, lunche, dania główne i desery. Aktualne menu można sprawdzić na: https://www.zukrestauracja.pl/
Szatnie
Zaplecze szatniowe Parku Tenisowego Olimpia znajduje się w budynku Recepcji i składa się z szatni damskiej, męskiej, toalety ogólnej oraz dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W szatniach znajdują się prysznice oraz zamykane szafki z wieszakami. Można z nich korzystać, zamykając je na własną kłódkę lub wypożyczyć klubowe zamknięcie w Recepcji za niewielką kaucją. Zaplecze sanitarno-szatniowo jest codziennie sprzątane i dezynfekowane, tak aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo Klientom naszego Klubu. Szatnie są do dyspozycji graczy od godziny 6:00 aż do ostatniego Klienta!
Rezerwacji kortu online
Zarezerwuj kort już dziś
Rezerwacja kortu