Zawodniczka PTO Mistrzynią Polski do lat 12!

Reprezentująca barwy naszego Klubu Daria Górska zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Skrzatów (do lat 12) w grze pojedynczej i podwójnej!!! Brązowy krążek w singlu wywalczyła również inna zawodniczka Parku Tenisowego Olimpia –  Zuzanna Bednarz. Turniej odbył się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Manhattan w Lublińcu k/ Częstochowy.

Daria Górska HMP 12 lat 2017 wycięte

Według rankingu PZT Daria jest najlepszą zawodniczką w kategorii do lat 12, co udowodniła podczas tegorocznych Mistrzostw Polski. W pierwszych dwóch pojedynkach nasza reprezentantka straciła jedynie dwa gemy! Trudniejszy pojedynek czekał ją w ćwierćfinale przeciwko Weronice Domańskiej(NST małopolskie), który ostatecznie wygrała 6:2 7:5. W półfinale rywalką Darii była klubowa koleżanka – Zuzia Bednarz, która stoczyła wcześniej dwa trudne, trzy setowe pojedynki, co było widać w meczu o finał. Pojedynek mistrzowski z Malwiną Rowińską (KT Legia Warszawa) był wyrównany tylko w pierwszym secie, który zakończył się tiebreakiem wygranym przez Darię 7:3. W kolejnej partii była już widoczna wyraźna dominacja naszej reprezentantki, która wygrywając tego seta 6:1 zdobyła upragniony tytuł Indywidualnej Halowej Mistrzyni Polski do lat 12!!!

W grze podwójnej Daria  wystąpiła w parze ze swoją finałową rywalką. Mecz o tytuł przeciwko Weronice Ewald (AT A. Kerber Puszczykowo) i Julii Kiwior (KT Błonia Kraków) był niezwykle zacięty i zakończył się rezultatem 6:4 7:6 (7:4) na korzyść pary poznańsko-warszawskiej.

Ogromnie cieszymy się, że rok 2017 tak wspaniale zaczął się dla naszych tenisistek!🏆🏆  Gratulujemy trenerowi Rafałowi Górskiemu, który na co dzień opiekuje się Darią, oraz trenerowi prowadzącemu Zuzę – Konradowi Kolbuszowi i życzymy im dalszego entuzjazmu do pracy oraz kolejnych tak spektakularnych rezultatów! 👏 👏