Zapraszamy na turniej kwalifikacyjny do letniej edycji ALT!

Trwają zapisy do XXVI letniej edycji Amatorskiej Ligii Tenisowej organizowanej przez Park Tenisowy OlimpiaDo piątku 11 maja do godz. 15:00 przyjmujemy zgłoszenia do turnieju kwalifikacyjnego, który zostanie rozegrany w dniach 12-13 maja. 

 
Park Tenisowy Olimpia jest areną rozgrywania Amatorskiej Ligii Tenisowej (ALT) od 2012 roku. W ubiegłorocznej letniej edycji wzięło udział niemal 200 uczestników rywalizujących w ramach kategorii singiel mężczyzn OPEN, singiel mężczyzn 50+ oraz na dwóch poziomach zaawansowania lig kobiecych OPEN. ALT jest rozgrywana z podziałem na dwa sezony – wiosna/lato oraz jesień/zima. Na zakończenie każdego sezonu następuje uroczyste podsumowanie wyników rywalizacji oraz wręczenie pamiątkowych statuetek oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych od naszych Partnerów (w tym wieloletniego Partnera ALT – firmy PRINCE) dla trzech najlepszych graczy w każdej z lig.
 
Chcąc dołączyć do męskiej ligi singlowej można wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym, który pozwoli umiejscowić danego gracza w adekwatnej do jego tenisowego poziomu lidze. Do udziału w turnieju zapraszamy nowych zawodników, którzy chcą dołączyć do ALT, ale także dotychczasowych ligowców (z wyłączeniem graczy I ligi), którzy chcieliby powalczyć o grę wyższej lidze w nadchodzącym sezonie. W przypadku chęci rozpoczęcia rozgrywek ligowych od najniższego poziomu, nie ma konieczności udziału w turnieju kwalifikacyjnym, który ma na celu przyporządkowanie uczestników do poszczególnych lig w zależności od osiągniętych rezultatów. Wówczas należy zgłosić do 11 maja chęć udziału w ALT w ramach ostatniego poziomu rozgrywek. Osoby, które chcą dołączyć do ligi męskiej 50+ oraz lig kobiecych nie muszą uczestniczyć w procesie kwalifikacji, lecz samodzielnie określają poziom swoich tenisowych umiejętności podczas zgłoszenia.
 
Pierwsze mecze turnieju kwalifikacyjnego rozpoczną się o godzinie 11:00 w sobotę 12 maja na kortach Parku Tenisowego Olimpia, a dokładny plan gier z godzinami rozpoczęcia meczów zostanie wysłany mailowo uczestnikom turnieju piątek 11 maja do godziny 20:00W przypadku intensywnych opadów deszczu turniej zostanie przeniesiony na korty kryte a godziny poszczególnych spotkań będą indywidualnie ustalane przez Organizatora Turnieju. Koszt uczestnictwa w turnieju kwalifikacyjnym wynosi 70 zł, a wpisowe należy uregulować do 11 maja do godz. 15:00, tj przed losowaniem turniejubezpośrednio w Recepcji Klubu lub na konto Parku Tenisowego Olimpia o numerze 62 1090 1463 0000 0001 1517 4872 z dopiskiem „turniej kwalifikacyjny ALT”. Zapisy do udziału w turnieju oraz potwierdzenia uczestnictwa w lidze przyjmuje Recepcja PTO mailowo biuro@parktenisowy.pl lub telefonicznie 603 283 336. 
 
Zaletą uczestnictwa w ALT jest możliwość rywalizacji z różnymi zawodnikami prezentującymi zbliżony poziom umiejętności, co zapewnia większą satysfakcję z gry.  Ułatwieniem organizacyjnym jest indywidualne umawianie meczów w dogodnych dla zawodników godzinach oraz elastyczność terminów ich rozgrywania, dzięki życzliwości naszych ligowców. Dodatkowym plusem są również korzyści finansowe jakie gwarantuje udział w ALT. Nasi ligowcy w sezonie letnim otrzymują 20% rabat na wynajem kortów na mecze ligowe. Rabat ten dotyczy również wynajmu kortów na mecze towarzyskie oraz treningi ligowców. Gwarantuje to uczestnikom ALT wysoką jakość gry w przystępnej cenie. Aktywni ligowcy z danego sezonu, którzy opłacą wpisowe w wysokości 75 zł mają prawo do wynajmu kortów w naszym Klubie przez cały sezon letni 2018 zgodnie z promocyjnym cennikiem: http://parktenisowy.pl/wynajem-kortow/cennik/
 
Wolne terminy na mecze ligowe i treningowe można samodzielnie sprawdzić i zarezerwować na stronie internetowej http://parktenisowy.pl/wynajem-kortow/rezerwacje-online/, za pomocą darmowej aplikacji mobilnej Reservise.com lub poprzez konsultację z pracownikami Recepcji PTO (603 283 336 lub 61 845 54 17). Z myślą o graczach ALT, którzy mają ograniczoną dostępność czasową, przewidzieliśmy stałe terminy rezerwacji w godzinach popołudniowych i wieczornych na rozgrywanie spotkań ligowych, o których poinformujemy wszystkich uczestników sezonu ALT LATO 2018. Rezerwacja kortów w ramach stałych terminów ALT jest możliwa tylko poprzez kontakt telefoniczny/mailowy/osobisty z Recepcją Klubu, ponieważ godziny te są zablokowane w systemie internetowym i mobilnym dla pozostałych Klientów PTO.
 
Aktualne wyniki rozgrywek ligowych na dany sezon wraz ze statystykami publikujemy na bieżąco na stronie dedykowanej rozgrywkom ALT: https://korty.org/www/altpoznan.pl/, na której można znaleźć informacje o uczestnikach ligi oraz regulamin Amatorskiej Ligi Tenisowej.
 
Zachęcamy do udziału w największych i najstarszych rozgrywkach ligowych w Wielkopolsce!
 

 

Hubert Miężalski wolej
facebook
Park Tenisowy Olimpia