Zapraszamy do największej ligi tenisowej w Wielkopolsce!

W połowie maja startuje na naszych kortach XXIV edycja rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisowej. Do rywalizacji singlowej, deblowej i mikstowej zapraszamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych zawodników.  Zapisy przyjmujemy do 13 maja.


Ligowiec lato 2015 W największych ligowych rozgrywkach w Wielkopolsce uczestniczy w  sezonie letnim niemal 200 graczy. Kobiety rywalizują w lidze singlowej w ramach dwóch poziomów zaawansowania oraz mają możliwość wzięcia udziału w lidze deblowej lub mikstowej. Zmagania męskie odbywają się zwykle w ośmiu ligach singlowych w ramach grup adekwatnych do poziomu tenisowych umiejętności, które weryfikuje turniej kwalifikacyjny. W tym roku został on zaplanowany na 14-15 maja, a chęć udziału w imprezie należy zgłosić do 13 maja do godz. 15:00 w Recepcji PTO (tel. 603 283 336, mail: biuro@parktenisowy.pl). Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest opłacenie wpisowego za udział w imprezie w wysokości 70 zł. Dotychczasowi ligowcy mogą kontynuować grę w ALT na bazie wyników z ubiegłego sezonu. Do 13 maja będą również rozgrywane mecze barażowe.

Uczestnictwo w rozgrywkach ligowych to także świetna okazja dla początkujących graczy, którzy chcą się sprawdzić w grze na punkty z różnymi przeciwnikami. Mogą oni rozpocząć swoją karierę w ALT od najniższego poziomu ligowego, bez konieczności gry w turnieju kwalifikacyjnym. Z kolei dla doświadczonych tenisowym stażem zawodników Organizatorzy oferują możliwość rywalizacji w ramach ligi singlowej 50 + na dwóch poziomach zaawansowania – słabszym i mocniejszym.

Sebastian Henkiel zwycięzca I l 2015

Ważnym akcentem każdego sezonu ligowego jest uroczyste podsumowanie, kiedy to Organizatorzy wręczają trzem najlepszym zawodnikom lub parom w każdej z lig pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. Dodatkową zaletą uczestnictwa w ALT jest możliwość korzystania z 20% zniżki na wynajem kortów w Parku Tenisowym Olimpia. Warunkiem udziału w rozgrywkach jest uiszczenie jednorazowej opłaty wpisowej w wysokości 75 zł za kategorię singlową lub 60 zł za ligę deblową lub mikstową.

Dla zawodników spragnionych intensywnej rywalizacji, Park Tenisowy Olimpia przygotował letni cykl męskich turniejów singlowych ALT OPEN. Pierwsza impreza odbędzie się 22 maja, a kolejne zaplanowano raz w miesiącu w niedzielę, aż do października, kiedy to zostanie rozegrany finałowy turniej Masters.  Wszystkie terminy imprez znajdują się w kalendarzu turniejów.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do największej rodziny ligowej w Wielkopolsce i gry na kortach poznańskiego Challengera ATP!

facebook
Park Tenisowy Olimpia