Zakończenie cyklu Playme Cup by Prince 2017

W niedzielę 17 grudnia podczas uroczystej ceremonii finałowej nagrodziliśmy medalistów klasyfikacji generalnej cyklu imprez „Playme Cup by Prince”! Podczas 10 turniejów kwalifikacyjnych w 2017 roku na kortach Parku Tenisowego Olimpia rywalizowało niemal 200 dzieci z całej Polski w ramach III edycji  ogólnopolskich turniejów Tenis 10.


Cykl turniejów Playme Cup jest rozgrywany wg ogólnopolskiego programu Tenis 10 i stanowi kontynuację pierwszych imprez dziecięcych rozpoczętych w Wielkopolsce w 2011 roku pod nazwą „Tosmak Cup”. Tenisiści w wieku od 6 do 12 lat rywalizują w ramach kategorii wiekowych: niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej, zielonej oraz żółtej. Turnieje odbywają się raz w miesiącu, a zawodnicy przez 10 miesięcy (z wyłączeniem wakacji) zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, co wymaga systematycznej gry i stabilnej formy przez cały rok.

Niezwykle ważną atrakcję dla uczestników cyklu stanowią nagrody. Przy okazji każdego turnieju kwalifikacyjnego czołowi zawodnicy danej kategorii otrzymywali dyplomy, medale i drobne upominki. Wszyscy dzielnie walczyli przez cały rok, aby znaleźć się w gronie trzech najlepszych zawodników danej kategorii. W niedzielę 17 grudnia w Parku Tenisowym Olimpia miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych tenisistów i tenisistek cyklu „Playme Cup by Prince 2017”. W wydarzeniu tym wziął udział niemal komplet laureatów wraz z rodzinami, co zapewniło ponad 50 osobową publiczność! Z myślą o zwycięzcach, których nagradzano na specjalnie przygotowanym na tę okazję podium, Organizatorzy przygotowali świąteczne ciasto z fajerwerkami, balony, confetti oraz hymn zwycięzców „We are the champions”. Dumni zawodnicy otrzymali pokaźne puchary i pamiątkowe dyplomy, a przede wszystkim atrakcyjne nagrody rzeczowe! Firma Brimarex, właściciel marki Playme, przygotowała dla każdego dziecka wartościowe zabawki m. in. zdalnie sterowane samochody. Z kolei przedstawiciel marki Prince ufundował dla każdego laureata sprzęt sportowy, odzież lub obuwie.

W uroczystości podsumowania cyklu wziął udział przedstawiciel marki Prince – Paweł Przybylski, który zapewnił zgromadzonych o kontynuacji współpracy sponsorskiej z turniejami Tenis 10 na kolejny rok. Obecna podczas wręczenia nagród manager Parku Tenisowego Olimpia – Ewelina Sterczewska była dumna z rezultatów osiągniętych przez podopiecznych swojego Klubu. – Szczególne wyrazy uznania należą się Olkowi Błusiowi i Ani Skorupskiej, którzy znaleźli się na podium dwóch kategorii wiekowych. Gratuluję ich trenerom – Rafałowi Soińskiemu i Karolinie Bulwan, ponieważ bez wątpienia przyczynili się oni do sukcesów swoich podopiecznych. Świetną postawą w kategorii żółtej wykazali się także Filip Makieła i Staś Nowak, którzy kontynuują swoją przygodę z Tenis 10 w ramach turniejów PZT do lat 12. Cieszy również fakt, że w najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężył obiecujący zawodnik Parku Tenisowego Olimpia Seweryn Brzostowski – dodała Ewelina Sterczewska.  Na zakończenie artykułu prezentujemy pełną listę laureatów cyklu.

Wszystkim młodym tenisistom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji turniejów Tenis 10 organizowanych przez Park Tenisowy Olimpia. Dziękujemy głównym sponsorom turnieju tj.  firmom Brimarex oraz Prince, które ufundowały atrakcyjne nagrody rzeczowe dla medalistów cyklu. Na nową edycję turniejów Playme Cup by Prince zapraszamy w marcu.

LAUREACI KLASYFIKACJI GENERALNEJ CYKLU „PLAYME CUP BY PRINCE 2017”

Kategoria czerwona:
I miejsce: Seweryn Brzostowski (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
II miejsce: Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
III Miejsce: Kamil Andrzejewski (AZS Poznań)

Kategoria pomarańczowa dziewcząt:
I miejsce: Oliwia Kuszel  (Kapustka Tenis Klub Toruń)
II miejsce: Ania Skorupska (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
III miejsce: Zosia Biełus (AT Promasters Szczecin)

Kategoria pomarańczowa chłopców:
I miejsce: Stefan Masłowski (Kapustka Tenis Klub Toruń)
II miejsce: Hugo Rytelewski (AZS Poznań)
III miejsce: Krzysztof Winiarczyk (KT Janikowo)

Kategoria zielona dziewcząt:
I miejsce: Amelia Paszun (NST Skórzewo)
II miejsce: Kornelia Górecka (KS Promień Opalenica)
III miejsce: Ania Skorupska (Park Tenisowy Olimpia Poznań)

Kategoria zielona chłopców:
I miejsce: Olek Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
II miejsce: Kamil Kęsy (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
III miejsce: Jakub Chmiel (Park Rekreacyjno-Sportowy Fairplayce Poznań)

Kategoria żółta:
I miejsce: Filip Makieła (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
II miejsce: Staś Nowak (Park Tenisowy Olimpia Poznań)
III miejsce: Olek Błuś (Park Tenisowy Olimpia Poznań)

 

Confetti na podium Playme Cup by Prince 2017

 

Laueraci PC by Prince 2017

facebook
Park Tenisowy Olimpia