Udany debiut żółtej kategorii

W drugiej połowie lutego na kortach Parku Tenisowego Olimpia wystartował cykl turniejów „Playme Cup by Prince” rozgrywanych zgodnie z zasadami programu Tenis 10. Podczas dwóch weekendów dziecięcych zmagań rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych.  


W dniach 20 – 21 lutego na kortach walczyli ze sobą zawodnicy z kategorii pomarańczowej oraz żółtej. Ta ostatnia jest nowością – przeznaczona dla dzieci w wieku 11-12 lat – stanowi doskonałą formę współzawodnictwa na pełnowymiarowym korcie tradycyjną żółtą piłką. W debiutującej w cyklu Playme Cup kategorii rywalizowało w sumie 17 zawodników. Wśród chłopców najlepszy okazał się Krzysztof Janusz, który w finale pokonał Bartosza Sobieniaka, reprezentującego barwy PT Olimpia. W pojedynku o trzecie miejsce wygrał Kuba Świątkowski, pokonując Szymona Maleckiego. Zwyciężczynią dziewczęcych zmagań okazała się Roksana Kokochaz Pobiedzisk, która w finale pokonała Maję Stoińską. Natomiast w meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się Julia Wartecka wygrywając z Anną Klose – obydwie zawodniczki są reprezentantkami PT Olimpia.

W kategorii pomarańczowej wzięło udział 14 zawodników. Niepokonany wśród chłopców okazał się Patryk Sarnowski z Zielonej Góry, a na miejscu drugim uplasował się Kamil Kęsy z Puszczykowa. Brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy Oliwier Zygmunt, a czwarty był Ksawery Malarecki z AZS Poznań. Wśród dziewczynek triumfowała Amelia Paszun, nie tracąc w całym turnieju ani jednego gema! Na drugiej pozycji rywalizację zakończyła Julia Piotrowska z TKS Kros Tarnowo. Pojedynek o trzecie miejsce wygrała klubowa koleżanka Julii – Maja Pietraszak, pokonując Kornelię Górecką z Opalenicy.

Tydzień później, czyli w dniach 27 – 28 lutego zostały rozegrane mecze kategorii niebieskiej, czerwonej i zielonej. W turnieju najmłodszych zawodników, czyli dzieci z kategorii niebieskiej (rocznik 2009 i młodsi), także dużo się działo! Każdy z małych tenisistów miał do rozegrania pięć pojedynków. Najlepszy okazał się Szymon Adamczyk z Lubina, wygrywając wszystkie mecze. Zaraz po nim uplasował się reprezentant PT Olimpia Emil Makieła, a trzeci był Kamil Andrzejewski poznańskiego AZS. Miejsce czwarte należało również do reprezentanta gospodarzy – Seweryna Brzostowskiego.

Frekwencja dopisała także w kategorii czerwonej, mimo zredukowania jej do jednego rocznika zawodników, zgodnie z nowymi wytycznymi programu Tenis 10 PZT. Na kilku mini kortach mecze rozegrało w sumie 15 małych tenisistów. Zwyciężył Piotr Grobelny, pokonując w widowiskowym  finałowym pojedynku Stanisława Tutaka. Miejsce trzecie zajął zwycięzca kategorii niebieskiej – Szymon Adamczyk, wygrywając z Goranem Brzóską.

Zacięte mecze wśród chłopców w kategorii zielonej sprawiły, że turniej trwał aż dwa dni. W finałowym pojedynku triumfował Alan Hapke z Głogowa, który pokonał zawodnika PT Olimpia – Odo Czaprackiego. Natomiast w meczu o trzecie miejsce zwyciężył Oliwier Sterniczuk wygrywając z Jakubem Sańczukiem. Tym samym w pierwszej czwórce znalazło się aż trzech zawodników Parku Tenisowego Olimpia! Najlepszą dziewczynką wśród 10-latek okazała się bezkonkurencyjna Stata Flavia, która w finale wygrała z Gabrysią Wdzięczną. Trzecie miejsce zajęła stała uczestniczka turniejów Playme Cup – Joanna Pawłowska z Szamotuł, pokonując Marię Kudzin, dla której był to świetny turniejowy debiut.

Marcowe zmagania cyklu „Playme Cup by Prince” rozpoczną się już w najbliższy weekend. W sobotę 12 marca do rywalizacji przystąpią 9-latkowie, a w niedzielę o zwycięstwo walczyć będą zawodnicy z kategorii żółtej. Trzymamy kciuki za udane występy wszystkich małych tenisistów i zapraszamy do Poznania na korty Parku Tenisowego Olimpia!  Więcej informacji nt turnieju można znaleźć w zakładce Playme Cup.

kategoria żółta luty 2016

facebook
Park Tenisowy Olimpia