Rozpoczynamy II rundę rozgrywek ligowych

Po czterech miesiącach zmagań ligowych poznaliśmy grupy finałowe  dla pierwszej i drugiej ligi zimowej ALT 2015/16. Wśród pierwszoligowców najwięcej punktów zgromadzili Marek Fras i Marcin Szymanowski. Z kolei w II lidze pretendentami do zwycięstwa są Jacek Koterski oraz Jerzy Dobrocki.


amatroska liga tenisowa - logo białe

W efekcie podliczenia wyników I rundy rozgrywek ligowych zostały utworzone nowe tabele dla rundy finałowej, które są już dostępne na stronie ALT: http://altpoznan.pl/5_Ligi?year=2016. Można tam również znaleźć wyniki wszystkich spotkań ligowych, jakie zostały dotychczas rozegrane w ramach zimowej ALT.

W II rundzie zawodnicy będą walczyć w nowych grupach – mistrzowskiej i spadkowej. Najlepsi zawodnicy w grupie mistrzowskiej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe podczas zakończenia sezonu ligowego, które zaplanowano na 14 maja. Zawodnicy, którzy zgromadzą najmniej punktów w grupach spadkowych muszą się liczyć ze przejściem do niższej ligi w przyszłym sezonie zimowym bądź walką o utrzymanie w swojej lidze podczas baraży.

Pojedynki rundy finałowej ALT są rozgrywane zgodnie z harmonogramem, który każdy uczestnik otrzymał na początku sezonu ligowego w terminarzu. Poniżej – dla przypomnienia – grafik spotkań decydującej rundy:

19-28.02 Podsumowanie rundy zasadniczej. Runda finałowa (nowe grupy)
1-21.03 E-1 D-2 C-3 B-4 A-5
1-D 2-C 3-B 4-A E-5
22.03-11.04 C-1 B-2 A-3 4-E 5-D
1-B 2-A E-3 D-4 C-5
12-22.04 A-1 2-E 3-D 4-C 5-B
Podsumowanie ligi

Cały czas trwają pojedynki w ramach innych lig męskich ALT tj. III i IV poziomu rozgrywek oraz ligi 50+. W zmaganiach zimowej ALT rywalizują również panie w ramach kategorii OPEN.

Zwycięzców zimowej ALT 2015/16 poznamy pod koniec kwietnia:)

facebook
Park Tenisowy Olimpia