Playme Cup’owy kwiecień plecień, czyli turniejowe przeplatanki tenisa dziecięcego

Kwiecień zaskoczył nie tylko zimowo-wiosenną pogodą! Podczas turnieju Playme Cup by Prince 2016 na kortach Parku Tenisowego Olimpia pojawiła się niespodziewanie duża liczba młodych zawodników oraz odbyło się pierwsze Tenisowe ABECADŁO.

Laureaci niebieskiej kwiecień

W weekend 9-10 kwietnia toczyły się rozgrywki kategorii żółtej (11-12 lat) i pomarańczowej (9 lat). Frekwencja była najwyższa w tej edycji – wystartowało aż 45 uczestników! W turnieju kategorii żółtej chłopców zwyciężył niepokonany od początku cyklu Krzysztof Janusz (Poznań), wygrywając w finale z Oliwierem Sterniczukiem (PTO). Na miejscu trzecim uplasował się Bartosz Sobieniak (PTO), który w meczu o trzecie miejsce wygrał z klubowym kolegą – Maksymilianem Zbierskim (PTO). Wśród „żółtych” dziewczynek po raz kolejny najlepsza okazała się Alicja Szurgot (AT ANGIE Puszczykowo), zwyciężając w finale z Julią Wartecką (PTO). Pojedynek o trzecie miejsce wygrała Małgorzata Kornacka (PTO), która pewnie pokonała Joannę Strzelecką (Start Wisła Toruń).

W kategorii pomarańczowej chłopców znów niepokonany okazał się reprezentant Parku Tenisowego Olimpia – Aleksander Błuś. W grupie finałowej ograł kolejną Kamila Kęsego (AT ANGIE Puszczykowo) oraz Dominika Bartkowiaka (PTO). Czwarte miejsce wywalczył Antoni Potrykowski (PTO). W finale kategorii pomarańczowej dziewcząt prawie doszło do nie lada sensacji! Ostatecznie jednak dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej – Amelia Paszun potwierdziła swoją klasę i w zaciętym finale wygrała z Nikolą Niepsuj (BTS AS Bełchatów). Miejsce trzecie zajęła Julia Piotrowska (Kross Tarnowo Podgórne), a czwartą pozycję zdobyła Maja Pietraszak (Kross Tarnowo Podgórne).

Dwa tygodnie później (23-24 kwietnia) rozegrały się turnieje kategorii niebieskiej, czerwonej i zielonej. Sobotni poranek rozpoczął się rywalizacją najmłodszych, który poprzedzało tenisowe ABECADŁO –  nowy program tenisowej edukacji organizowany w ramach cyklu Playme Cup by Prince. Zacięte pojedynki kategorii niebieskiej zakończyły się zwycięstwem Seweryna Brzostowskiego (PTO). Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Lipczyński (Szkoła Tenisa Ziemnego Mikołaj Łuczak), dla którego był to turniejowy debiut. Trzecią pozycję zajęła Natasza Błuś (PTO). Gdy emocje po meczach najmłodszej kategorii wiekowej opadły, rozpoczął się turniej nieco starszych zawodników – 10-letnich tenisistów kategorii zielonej. Najlepszym zawodnikiem został Alan Hapke (GTT Głogów), pokonując w finale Aleksandra Błusia (PTO). Miejsce trzecie zdobyła najlepsza w tym dniu dziewczynka – Maja Nieradzik (KS Mostostal Zabrze), a czwarty był Bartosz Wójcik (AZS Poznań).

„Zaczerwieniło się” w niedzielę na kortach Parku Tenisowego Olimpia! W turnieju do lat ośmiu wzięło udział 20 zawodniczek i zawodników. Po emocjonujących pojedynkach po raz kolejny najlepszy okazał się Piotr Grobelny (Szkoła Tenisa Ziemnego Iwona Kowalska-Arteniuk), wygrywając w finale z Hugo Rytelewskim (AZS Poznań). Trzecie miejsce wywalczył Wiktor Skolasiński (AZS Poznań), pokonując w pojedynku o brązowy medal Stanisława Allecou (Kortowo Poznań).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne tenisowe zmagania cyklu Playme Cup by Prince 2016! W maju zapraszamy najpierw na kategorię żółtą i pomarańczową (7-8 maja), a dwa tygodnie później na rozgrywki grupy niebieskiej, czerwonej i zielonej (21-22 maja). Do zobaczenia na kortach Parku Tenisowego Olimpia!