Playme Cup by Prince startuje z żółtą kategorią

Już szósty rok z rzędu Park Tenisowy Olimpia zorganizuje cykl turniejów dziecięcych w ramach programu Tenis 10. W tym roku impreza zostanie rozszerzona o nową kategorię – poziom żółty. „Playme Cup by Prince” rusza 20 lutego i zapewni uczestnikom szereg niespodzianek.


Park Tenisowy Olimpia jest pionierem tenisa dziecięcego w Wielkopolsce. Od czterech lat znajduje się w czołowej piątce ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Tenisowego „Klub Roku Tenis 10”.  – Od początku istnienia naszego klubu największą wagę przywiązujemy do treningu dzieci. To z myślą o nich sześć lat temu wybudowaliśmy mini-korty, na których prowadzimy całoroczne szkolenie, w którym uczestniczy ponad 200 kilkulatków. Dzięki temu nasi podopieczni są dobrze przygotowani do rywalizacji w turniejach Tenis 10, których jest obecnie organizowanych coraz więcej – mówi Ewelina Sterczewska, manager Parku Tenisowego Olimpia.

„Playme Cup by Prince” to całoroczny cykl dziewięciu turniejów dziecięcych rozgrywanych w dwa weekendy każdego miesiąca z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Nowością tegorocznej edycji jest utworzenie dodatkowej kategorii rozgrywek dla 11-12- latków.  Tzw. „poziom żółty” jest zgodny z programem tenisa dziecięcego opracowanym przez światową organizacje ITF, lecz do tej pory nie był stosowany w naszym kraju. – Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce będziemy mieli okazję zorganizować turniej w kategorii żółtej. Mamy nadzieję, że ten klubowy poziom rywalizacji, który wyklucza udział 50 najlepszych zawodników sklasyfikowanych na listach PZT do lat 12, zachęci do gry turniejowej uczestników kategorii zielonej z ubiegłych lat – wyjaśnia Urszula Kafarska, dyrektor turnieju Playme Cup by Prince 2016.

Inauguracja tegorocznej edycji turniejów rozpocznie się 20 lutego od debiutującej kategorii żółtej. Z kolei 21 lutego do rywalizacji przystąpią dzieci z rocznika 2007, czyli z kategorii pomarańczowej.  W ostatnią sobotę lutego zaplanowano rozgrywki 10-latków (kategoria zielona), a w niedzielę na mini-kortach powalczą najmłodsze dzieci tj. z kategorii niebieskiej (7 lat i młodsi) i czerwonej (8 lat). Całoroczny terminarz  turniejów jest dostępny w zakładce KALENDARZ PLAYME CUP. Zgłoszenia na turniej przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy oraz pod adresem biuro@parktenisowy.pl do godz. 19:00 w czwartek poprzedzający daną kategorię rozgrywek

Oczywistą atrakcją turniejów dziecięcych są nagrody. W tym roku, oprócz zabawek od firmy Brimarex, właściciela marki Playme, czołowi zawodnicy w danej kategorii otrzymają również akcesoria tenisowe ufundowane przez firmę Prince. Nowością będzie losowanie nagród -niespodzianek spośród wszystkich uczestników turnieju danej kategorii. Z kolei zwycięzcom całego cyklu Park Tenisowy Olimpia sfinansuje udział w półkoloniach tenisowych. Nie zabraknie oczywiście dyplomów, medali i pucharów, na które spragnieni sukcesów mali tenisiści najbardziej czekają:)

Playme Cup by Prince 2016 na strone

facebook
Park Tenisowy Olimpia