Paweł Przybylski znów najlepszy

W pierwszym w 2016 roku turnieju z cyklu ALT OPEN ponownie nie miał sobie równych Paweł Przybylski. Zwycięzca dwóch poprzednich imprez w tym sezonie pokonał w finale Jana Drotara 7:5 6:3.


W rozegranym 24 stycznia turnieju wzięło udział 20 zawodników z czego aż 11 zdecydowało się powalczyć również w turnieju pocieszenia. Do najlepszej ósemki, oprócz wspomnianych finalistów, awansowali także Olaf Anioła, Michał Orkiszewski, Hubert Miężalski, Michał Dereń oraz Michał Puacz. Najbardziej dramatyczny przebieg miały spotkania zakończone supertiebreakiem pomiędzy J. Drotarem i M. Dereniem oraz W. Mejerem i M. Puaczem, z których zwycięsko wyszli pierwsi z wymienionych zawodnicy. Dobrze zaprezentował się w turnieju także debiutant na kortach Parku Tenisowego Olimpia – Hubert Miężalski, który w pierwszej partii stawił duży opór Pawłowi Przybylskiemu. Podobnie waleczny w pierwszym secie J. Drotar w meczu finałowym, jednak doświadczenie Pawła pozwoliło mu zwyciężyć po raz tzreci z rzędu w zimowej imprezie ALT OPEN.

Niezwykle wyrównany przebieg miała również rywalizacja w turnieju pocieszenia. W pojedynku finałowym lepszy okazał się Paweł Janik, który w drodze do zwycięstwa musiał wygrać aż cztery pojedynki. W finale pokonał Dominika Urbańskiego wynikiem 6:4 6:2, który wcześniej rozegrał zacięte pojedynki z Piotrem Dołęgowski i Pawłem Mazowskim.

Dziękujemy całej 20-stce uczestników III turnieju ALT OPEN za udział w turnieju i zapraszamy do kolejnej rywalizacji już 7 lutego!

Wyniki turnieju głównego 24.01.2016 pdf

Wyniki turnieju pocieszenia 24.01.2016 pdf

Klasyfikacja generalna ALT OPEN 25.01.2016 pdf

facebook
Park Tenisowy Olimpia