Park Tenisowy Olimpia Drużynowym Mistrzem Polski!

Tegoroczne Finały Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 organizowane przez Park Tenisowy Olimpia okazały się niezwykle szczęśliwe dla tenisistek gospodarzy. Nasze obydwie drużyny zakończyły rywalizację na pierwszym i czwartym miejscu.


W rozgrywanej w dniach 9-11 września na kortach przy ul. Warmińskiej 1 imprezie wzięło udział 40 młodych zawodniczek z ośmiu klubów z całej Polski. Na starcie Finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek stawiła się czołówka najlepszych tenisistek naszego kraju, co wpłynęło na wysoki poziom rywalizacji. Pod trzech dniach zmagań bezkonkurencyjna okazała się I drużyna Parku Tenisowego Olimpia (PTO), wygrywając 17 spośród 18-u pojedynków turniejowych! Srebrny medal zdobyły tenisistki KT Legia Warszawa, a brązowy krążek wywalczyły reprezentantki BKT Advantage Bielsko Biała, które po zaciętym boju pokonały drugą drużynę PTO. – Działamy dopiero od 6 lat a już zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski – cieszy się Ewelina Sterczewska, menadżer PTO i dodaje: – Jesteśmy ogromnie dumni również z czwartego miejsca naszej młodszej drużyny, która za rok będzie miała okazję obronić tytuł wywalczony przez starsze koleżanki.

Dobra forma reprezentantek PTO nie była przypadkiem. Przed mistrzostwami tenisistki z obydwu drużyn wzięły udział w zgrupowaniu klubowym, pracując pod okiem trenerów PTO nad przygotowaniem taktycznym, umiejętnościami gry podwójnej i budowaniem „ducha zespołu”. – Udział w tzw. „drużynówkach” jest bardzo ważny dla właściwego rozwoju młodych zawodników, którzy uczą się w ten sposób współpracy i odpowiedzialności za drużynę. Dodatkową zachętą są punkty bonusowe do indywidualnych rankingów PZT – wyjaśnia kapitan „złotej drużyny”, Jarosław Wołąsewicz. Podczas gdy wielu klubom niełatwo jest wystawić choć jedną drużynę do ogólnopolskiej rywalizacji, Park Tenisowy Olimpia jest pozytywnym przykładem budowania tenisowych fundamentów w atmosferze współpracy już od najmłodszych lat.

Szeroki slider Drużyna Skrzatek PTO z Jarkiem

 

Na zdjęciu zawodniczki złotej drużyny PTO: Zuzanna Kubacha, Daria Górska, Zuzanna Jeschke,  Anna Schmidt, Daria Lang oraz Jarosław Wołąsewicz (trener I drużyny PTO), Ewelina Sterczewska (menadżer PTO), Krzysztof Jordan (Prezes PTO)

facebook
Park Tenisowy Olimpia