„Miss Hits” – startujemy z programem mamy Andy’ego Murraya

Już we wrześniu na kortach Parku Tenisowego Olimpia rusza pierwsza w Polsce edycja „Miss Hits”. Program dedykowany jest dla dziewczynek od 5 do 8 roku życia, które dopiero planują rozpocząć swoją tenisową przygodę.


 

Poznań Open 2016: MissHitsNa pomysł uruchomienia inicjatywy wpadła Judy Murray, mama utytułowanego zawodnika Andy’ego Murraya. W maju br. podczas XXV Konferencji Trenerów Tenisa, 16 trenerek z całej Polski zostało ambasadorkami tego programu. Podczas warsztatów w stolicy każda z nich miała okazję osobiście poznać autorkę programu, będącą szkoleniowcem tenisa z 20-letnim doświadczeniem, a prywatnie mamą doskonale znanych tenisistów, triumfatorów turniejów wielkoszlemowych – braci Andy’ego i Jamie Murray’ów.

Słynna mama-trenerka uznała, że na świecie zbyt mało dziewczynek gra w tenisa i trzeba je zachęcić do trenowania. W tym celu stworzyła w pełni zorganizowany, zabawny i przyjazny program popularyzacji oraz nauczania tenisa dla młodych adeptek tej dyscypliny. – Dzięki udziałowi w programie Miss Hits, dziewczynki zdobywają koordynację ruchową, właściwe nawyki tenisowe oraz wiedzę o tenisie. Po jego zakończeniu uczestniczki są nie tylko świetnie przygotowanego do tego, aby kontynuować naukę gry w tenisa, ale również zyskują wartościową pasję i przyjaźnie – tłumaczy ambasadorka programu „Miss Hits” Karolina Bulwan.

Program został przygotowany w najdrobniejszych szczegółach i co ważniejsze – z rozmachem, jakiego próżno szukać w innych dotychczasowych propozycjach adresowanych do najmłodszych pasjonatów tenisa ziemnego. W Wielkiej Brytanii ruszył on już w ponad 30 lokalizacjach. – W trakcie treningów dziewczynki będą miały okazję grać w tenisa, tańczyć rozwijając tym samym swoją koordynację ruchową oraz zaopiekować się maskotką programu, czyli Billy Dogiem. To pies do podawania piłek, którego każda z nich będzie mogła zabrać ze sobą na tydzień. Ćwiczenia mają odbywać się raz w tygodniu w specjalnie dopasowanej do wieku dziewczynek atmosferze i otoczeniu – tłumaczy managerka Parku Tenisowego Olimpia, a jednocześnie ambasadorka programu „Miss Hits” Ewelina Sterczewska.

Nowatorskie zajęcia dla dziewczynek odbywają się przy użyciu kolorowego sprzętu oraz aplikacji mobilnej KnockOut Poznań Open 2016: MissHitsTennis, która uczy rywalizacji oraz podstaw taktyki. Jest ona prostą grą, w której wcielając się w zawodniczkę grającą profesjonalnie w tenisa, mamy okazję rozegrać wirtualny mecz. Aplikacja ma za zadanie zaznajomić małe dziewczynki z podstawowymi zasadami gry w tenisa, poprzez najprzyjemniejszą metodę nauki czyli zabawę:)

Więcej informacji nt. programu „Miss Hits” jest dostępnych na oficjalnej stronie programu: miss-hits.co.uk, przygotowanej zarówno pod kątem młodych użytkowników sieci, jak i rodziców oraz trenerów tenisa. Można tu również pobrać wspomnianą aplikację mobilną w wersji na urządzenia z systemami Android i iOS.

 

Szczegółowe informacje o realizacji programu „Miss Hits” w PTO:

Miejsce: Park Tenisowy Olimpia, ul. Warmińska 1, Poznań

Czas trwania programu: 3 miesiące = 12 h zajęć

Struktura zajęć: 1 x w tygodniu

Terminy:

Czwartek – 18:00, grupa startuje 8.września

Sobota – 12:00, grupa startuje 17.września

Wtorek – 16:00, grupa startuje 20.września

Limit osób w każdej grupie: 6 dziewczynek

Koszt: 525 zł * (całkowity koszt 3-miesięcznego szkolenia)

*kwota obowiązuje przy wpłacie jednorazowej

Istnieje możliwość płatności w ratach – wówczas 180 zł/miesiąc

Po zakończeniu programu możliwość kontynuacji nauki w tych samych godzinach

Grupa rusza przy 6 zapisanych osobach

 

Kontakt:

Ambasadorka Programu „Miss Hits”

Karolina Bulwan

k.bulwan@parktenisowy.pl

tel. +48 601 384 482

facebook
Park Tenisowy Olimpia