Marcowa dawka sportowych emocji na turnieju Playme Cup by Prince

Podczas dwóch marcowych weekendów Park Tenisowy Olimpia po raz kolejny miał okazję gościć młodych zawodników w ramach turnieju Playme Cup by Prince. Najbardziej zacięty przebieg miała rywalizacji w kategorii czerwonej, która zakończyła się zwycięstwem Hugo Rytelewskiego.

PC marzec 2016 czerwona

W dniach 12-13 marca toczyły się rozgrywki kategorii pomarańczowej i żółtej. W kategorii pomarańczowej wzięło udział łącznie 15 zawodników. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się stała uczestniczka turniejów Playme Cup – Amelia Paszun, która tym razem podczas wszystkich pojedynków straciła tylko jednego gema! Druga w klasyfikacji była Julia Piotrowska (TKS Kros Tarnowo Podgórne), a trzecie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka – Maja Pietraszak. Zwycięzcą kategorii chłopięcej 9 latków został Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia). Drugie miejsce zajął Patryk Sarnowski (UKS Dwójka Zielona Góra), a na trzecim miejscu uplasował się Antoni Potrykowski (Park Tenisowy Olimpia).

W kategorii żółtej rywalizowało ze sobą dziesięciu chłopców. Najlepszy po raz kolejny okazał się poznaniak – Krzysztof Janusz, który w finale pokonał Bartosza Sobieniaka (Park Tenisowy Olimpia). Mecz o trzecie miejsce wygrał Odo Czapracki, grający w barwach klubowych Parku Tenisowego Olimpia. Wśród dziewcząt do lat 12 triumfowała Alicja Szurgot (AT Angie Kerber Puszczykowo). Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni poprzedniego turnieju – Roksana Kokocha (PKT Pobiedziska). Brązowy medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy  – Gosia Kornacka.

Tydzień później (19-20 marca) rozegrano turniej kategorii zielonej, niebieskiej oraz czerwonej. W grupie dziewcząt do lat 10 triumfowała Joanna Pawłowska (MKT Szamotuły). Po niezwykle emocjonujących i pełnych walki pojedynkach drugie miejsce zajęła Antonina Maćkowiak (CTS Sobota), a trzecia była Julia Nitecka. Wśród chłopców do finału awansowali Kacper Ponitka (Ostrów Wielkopolski) i Odo Czapracki (Park Tenisowy Olimpia). Miejsce trzecie zajął młodszy od swoich kolegów Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia).

Turniej kategorii niebieskiej był po raz kolejny świetną okazją do tenisowej zabawy najmłodszych zawodników. Tym razem pierwsze miejsce wywalczył Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia), który pokonał swoich klubowych rywali – Nataszę Błuś (miejsce II) oraz Adasia (miejsce III).

Działo się także w trakcie rozgrywek kategorii czerwonej! W niedzielę 21 marca Park Tenisowy Olimpia odwiedziło aż osiemnastu niespełna 8-letnich tenisistów. Zwyciężył Hugo Rytelewski (AZS Poznań), pokonując w finale Piotra Grobelnego (Szkoła Tenisa Ziemnego Iwona Kowalska-Arteniuk). Na trzeciej pozycji uplasował się Wiktor Skolasiński.

Wielkie brawa zarówno dla zwycięzców, jak i dla wszystkich pozostałych zawodników biorących udział w turnieju. Zapraszamy na III edycję turnieju Playme Cup by Prince, która odbędzie się 9-10 kwietnia dla kategorii pomarańczowej i żółtej oraz 23-24 kwietnia dla kategorii niebieskiej, czerwonej i zielonej.

Pełne wyniki wszystkich kategorii można znaleźć w zakładce Playme Cup.