Laureaci letniej ALT 2018 nagrodzeni!

Walczyli przez pięć miesięcy w ramach sześciu lig męskich i dwóch kobiecych. Paweł Przybylski i Anna Andre zostali laureatami najwyższych lig letniej edycji Amatorskiej Ligi Tenisowej.


 To już XXVI-ty sezon zmagań w ramach letniej edycji Amatorskiej Ligi Tenisowej, która cieszy się niesłabnącą popularnością. W rozgrywkach na Golęcinie i Ratajach wzięło udział 160 uczestników i 20 uczestniczek. Zwycięzcą męskiej ALT został Paweł Przybylski, który w tym roku był bezkonkurencyjny w rywalizacji pierwszoligowców. O drugim miejscu dla Sebastiana Henkiela zdecydował bezpośredni pojedynek wygrany z Filipem Kotowiczem, który ostatecznie zakończył zmagania na III pozycji.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja w II lidze. Zwyciężył w niej Paweł Wiktorowicz, przed Michałem Małaszyńskim i Bartoszem Kukurowskim, a różnica między zawodnikami była jednopunktowa. Zdecydowanym liderem III ligi z kompletem zwycięstw był Paweł Skrzeczkowski. Drugą lokatę zdobył debiutujący w ALT Michał Hałaburdzin, który wyprzedził doświadczonego ligowca – Tomasza Ignatowicza.

W IV lidze najwięcej punktów zgromadził Michał Andrzejewski. Drugie miejsce na podium wywalczył wracający do formy Waldemar Sikorski, a na trzeciej pozycji uplasował się pochodzący z Ukrainy – Dmytro Khanzhyn. W V lidze zwyciężył kolejny debiutant w ALT. Piotr Mańkowski miał imponujący stosunek wygranych setów i gemów w swoich pojedynkach i został bezkonkurencyjnym liderem tej ligi. Na srebrnej pozycji uplasował się Filip Nowak, a najniższy stopień podium należał do Jana Kuraszkiewicza, który po długim i zaciętym boju pokonał czwartego w klasyfikacji Łukasza Matysiaka. „Czarnym koniem” VI ligi okazał się Jakub Kwiatek, który w ostatniej chwili dołączył do zmagań letniej ALT. Nowy gracz świetnie spisał się na kortach Parku Tenisowego Olimpia, wygrywając wszystkie pojedynki. Na II miejscu zmagania zakończył Grzegorz Gardyjas, a III lokatę wywalczył Miłosz Zajonz.

W I lidze kobiet o zwycięstwie zadecydowały dwa punkty w rozgrywce tiebreakowej, w której Anna Andre pokonała swoją przyjaciółkę Angelikę Zasadę i tym samym została zwyciężczynią damskich zmagań na najwyższym poziomie. Bardzo wyrównana walka toczyła się o III miejsce w tej grupie, które ostatecznie – lepszym stosunkiem setów – wywalczyła Jolanta Gorzelańczyk. W II lidze zdecydowanie najlepszą okazała się Barbara Heiliger. Na II pozycji rywalizację ukończyła Sylwia Gruchot, a trzecia w klasyfikacji końcowej była Magdalena Laskowska.

Wręczenie nagród dla laureatów letnich rozgrywek odbyło się 14 listopada i cieszyło się wysoką frekwencją. Podczas uroczystości nagrodzono również trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej letniego cyklu męskich turniejów singlowych „ALT Open by Prince”. Bezkonkurencyjny w tym zestawieniu – tak jak rok temu – był Paweł Aszyk. Na II miejscu w rankingu znalazł się Cezary Wajgt, a III miejsce – „rzutem na taśmę” podczas ostatniego turnieju – wywalczył Mateusz Laufer. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody od Partnerów Parku Tenisowego Olimpia o łącznej wartości ponad 15 tys. zł!

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z  TEGO WYDARZENIA!

ZOBACZ FOTORELACJĘ NA FACEBOOKU!

Gratulujemy wszystkim laureatkom i laureatom letniego sezonu ALT 2018! Osoby chętne, aby dołączyć do rywalizacji na kortach otwartych Parku Tenisowego Olimpia zapraszamy na majowy turniej kwalifikacyjny. Tymczasem w sezonie zimowym mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca w ligach kobiecych! Szczegółowe informacje na stronie www/altpoznan.pl/kobiety.html

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ALT MĘŻCZYZN LATO 2018

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ALT KOBIET LATO 2018

 

facebook
Park Tenisowy Olimpia