Do trzech razy sztuka

Do trzech razy sztuka – tak można powiedzieć o występach w turniejach ALT OPEN Huberta Miężalskiego. Zadebiutował w półfinale, aby w kolejnych imprezach piąć się coraz wyżej i wreszcie się udało! Młody, ambitny zawodnik odniósł 6 marca  swoje pierwsze zwycięstwo w amatorskim turnieju singlowym ALT Open.


 

Starczewski Miężalski

 

Najtrudniejszym przeciwnikiem Huberta w drodze do zwycięstwa był Michał Dereń. Pierwszoligowiec ALT miał nawet w drugiej partii piłki setowe, jednak rywal wytrzymał presję i ostatecznie wygrał spotkanie wynikiem 6;4 7:6. W meczu półfinałowym na Huberta czekał niezwykle regularny Olaf Anioła – brat znanego w środowisku tenisowym Filipa. Olaf okazał się sensacją tej edycji turnieju pokonując w drodze do najlepszej czwórki reprezentujących wysoki poziom gry zawodników. Najpierw w trzech setach pokonał Mateusza Laufera, by później również  w supertiebreaku rozstrzygnąć na swoją korzyść pojedynek z faworyzowanym Andrzejem Piechowiakiem.

W drugiej części drabinki również mieliśmy kilka niespodzianek. Trenujący na kortach Paru Tenisowego Olimpia Dominik Urbański nieoczekiwanie pokonał rozstawionego z nr 1 Marcina Kosteckiego. Dobrą formę zaprezentowali również debiutanci w zimowym cyklu ALT Open – Michał Sobierajewicz i Radosław Starczewski. Po emocjonującym pojedynku półfinałowym zwyciężył ten drugi przy wyniku 7:5 6:4.  Trudy poprzednich spotkań dały się we znali obydwu finalistom, jednak lepiej ze zmęczeniem poradził sobie Hubert, który wyraźnie pokonał swojego finałowego rywala.

Z 21 zawodników głównej drabinki w turnieju pocieszenia udział wzięło 10 osób. Z tego grona do finału awansowali Waldemar Hoffmann oraz Armand Przygodzki, ten ostatni trenuje na co dzień pod okiem trenera PTO – Piotra Wołyńskiego.  W pojedynku o tytuł decydująca okazała się kondycja zawodników, którzy rozegrali tego dnia aż pięć meczów! Doświadczenie zdobywane na boiskach piłki nożnej zdecydowało o tym, że to Waldemar Hoffmann zwyciężył w niemal 2 godzinnym pojedynku finałowym zakończonym wynikiem 6:4 5:7 10:7. Tym samym udało mu się obronić tytuł zdobyty w ubiegłym miesiącu!

Efektem zwycięstwa Huberta Miężalskiego jest jego awans na pozycję wicelidera klasyfikację generalnej. Z najlepszej ósemki wypadli nieobecni Marek Fras i Mateusz Świtała, a ich miejsca zajęli Michał Orkiszewski i Andrzej Piechowiak.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową walkę i miłą atmosferę podczas turnieju. Zapraszamy na ostatnią imprezę zimowego ALT OPEN, decydującą o kwalifikacji do MASTERSA, która zostanie rozegrana 3 kwietnia.

pdf

Wyniki turnieju głównego 6.03.2016

 

Wyniki turnieju pocieszenia 6.03.2016pdf

 

pdfKlasyfikacja generalna 9.03.2016

facebook
Park Tenisowy Olimpia