Czwarty finał z rzędu dla Pawła Przybylskiego

W zimowym cyklu ALT OPEN trwa nieprzerwana passa zwycięstw Pawła Przybylskiego, choć rywale stawiają coraz większy opór. W stojącym na bardzo wysokim poziomie technicznym pojedynku finałowym, Paweł pokonał młodszego kolegę Huberta Miężalskiego przy wyniku 6:4 7:6.

Miężalski Przybylski 7.02.2016
Każda kolejna odsłona zimowego cyklu ALT OPEN przyciąga coraz więcej dobrze grających amatorów. W IV turnieju tego sezonu wzięło udział 23 zawodników. Mecze były emocjonujące już od pierwszej rundy, z których aż trzy spotkania zakończyły się dopiero po supertiebreaku. Do najlepszej czwórki – oprócz wspomnianych finalistów – awansowali Paweł Janik i Marcin Kostecki. Najbardziej zacięty bój o półfinał stoczył ten ostatni z graczy, który przegrywał już  w drugiej partii 2:5 z Pawłem Głogowskim, ale ostatecznie okazał się bardziej odporny psychicznie na trudy tego pojedynku i zwyciężył 4:6 7:5 11:9.

Z kolei finaliści stosunkowo łatwo awansowali do decydującej fazy turnieju, nie tracąc po drodze ani jednego seta.  Ostatecznie w trwającym 90 minut pojedynku finałowym Paweł Przybylski pokonał mniej doświadczonego Huberta Miężalskiego. Warto dodać, że młody zawodnik walczył do ostatniej piłki i mimo wyniku 2:5 w drugim secie potrafił się podnieść, odrobić straty do stanu 5:5, tak aby ulec dopiero w tiebreaku 2:7.

Turniej pocieszenia też miał swoją dramaturgię. Mateusz Światała w drodze do finału pokonał dopiero po supertiebreaku Roberta Kaczmarka, a Waldemar Hoffmann odwrócił losy spotkania z Robertem Łuczkowskim zwyciężając  6:3 3:6 10:6. W finale doświadczenie Pana Waldemara pozwoliło mu pokonać młodszego rywala 6:3 6:2.

W klasyfikacji generalnej nastąpiły spore przetasowania. Pod nieobecność Marka Frasa na pozycję wicelidera awansował Michał Puacz, a podium zamyka Marcin Kostecki. Do najlepszej ósemki awansował Hubert Miężalski, a wypadli z niej nieobecni – Andrzej Piechowiak i Michał Dereń.

Kolejna szansa na turniejową rywalizację 6 marca. Zapraszamy:)