Brawo Darie!

Zawodniczka Parku Tenisowego Olimpia Daria Górska zwyciężyła w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym do lat 12 rozgrywanym na kortach AT Angie Kerber w Puszczykowie. Do półfinału singla awansowała także inna reprezentantka PTO – Daria Lang, która przegrała dopiero z klubową koleżanką. 


Udział w turnieju w Puszczykowie był dla naszych zawodniczek możliwością sprawdzenia swojej formy po czterodniowym zgrupowaniu zorganizowanym w Parku Tenisowym Olimpia. Zajęcia obejmowały treningi tenisowe prowadzone przez Jarosława Wołąsewicza oraz gry sparingowe, nad którymi czuwali: Paweł Idzikowski oraz Maciej Lorenz. Za przygotowanie motoryczne dziewczyn, które odbywało się  w zaprzyjaźnionym Centrum Body Work, odpowiadał Witek Zielazek.

Rezultaty naszych zawodniczek podczas turniejowego sprawdzianu napawają optymizmem. Oprócz zwycięstwa Dari Górskiej w grze pojedynczej, nasze zawodniczki zagrały również w finale debla. Daria Górska i Zuzanna Jeschke uległy nieznacznie w supertiebreaku reprezentantkom gospodarzy – Zofii Kromolickiej i Zuzannie Kubasze. Do ćwierćfinału turnieju singlowego awansowały jeszcze dwie zawodniczki naszego klubu – Anna Schmidt i Zuzanna Jeschke. Obydwie dziewczyny stoczyły niezwykle zacięte pojedynki w grze o półfinał, jednak minimalnie przegrane tiebreaki (7:9) zadecydowały o ich porażkach na etapie 1/4 turnieju.  Zwycięstwa w pierwszych rundach gry pojedynczej zanotowały także Sonia Pieczyńska i Zuzanna Bednarz.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju.

Gra pojedyncza dziewcząt do lat 12 OTK Puszczykowopdf

Gra podwójna dziewcząt do lat 12 OTK Puszczykowopdf

 

Daria Górska

facebook
Park Tenisowy Olimpia