Aż trzech zwycięzców letniej Amatorskiej Ligi Tenisowej 2017!

Niezwykle wyrównany przebieg miały w tym sezonie letnim rozgrywki I ligi męskiej open. Zwycięstwo odnieśli w niej ex aequo Grzegorz Kot,  Paweł Przybylski i Michał Świtaj. W I lidze kobiet niepokonana była Katarzyna Wachowiak. 


W największych tenisowych rozgrywkach ligowych w Wielkopolsce wzięło udział niemal 200 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w ramach siedmiu lig męskich open, dwóch lig kobiecych oraz ligi plus 50 mężczyzn. Najbardziej zacięty przebieg miała rywalizacja w I lidze męskiej, która pierwszy raz od 25 lat miała aż trzech zwycięzców! Grzegorz Kot, Paweł Przybylski i Michał Świtaj – wszyscy troje zdobyli tyle samo punktów i mieli jednakowy bilans gemów.

W II lidze najwięcej punktów zdobył Filip Kotowicz, a o dwóch kolejnych miejscach na podium musiał zdecydować bilans bezpośrednich zwycięstw dzięki czemu na II pozycji rywalizację zakończył Tomasz Kiełbowicz a na miejscu III Michał Dereń.  W III lidze pewnie zwyciężył Szymon Sobański. Drugą lokatę zdobył Łukasz Targosz, a trzeci był nowy uczestnik ALT – Michał Ciążyński. Awans do III ligi w przyszłym sezonie wywalczyli Adrian Kowalski i Jakub Kranz, a w barażu powalczą Mateusz Warchoł, Tomasz Ignatowicz i Michał Parafiński. Zwycięzcą V ligi został Darek Słowiakowski przed Pawłem Głogowskim i Marcinem Kasierskim. W VI lidze bezkonkurencyjny był Filip Nowak, a kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Matysiak i Mateusz Wykrętowicz. Liga VII miała trzech zdecydowanych liderów z Arkadiuszem Kapuścińskim na czele. Kolejne miejsca zajęli Michał Przybył i Paweł Sturgulewski-Siąkowski.

W I lidze kobiet rywalizowało 12 pań, wśród których zdecydowanie najlepsza okazała się Katarzyna Wachowiak wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta! Kolejne trzy zawodniczki miały dokładnie tyle samo punktów, więc o lokatach na podium musiała zdecydować tzw. „mała tabela”. W rezultacie miejsce II przypadło Ewie Martyńskiej, a III – Krystynie Tobias-Lancmańskiej.

W II lidze kobiet najwięcej punktów zdobyła Małgorzata Swienton. Na II miejscu rywalizację ukończyła Aleksandra Targowska, a trzecia w klasyfikacji końcowej była Karolina Dąbek.

Pełna klasyfikacja wszystkich lig znajduje się w poniższych linkach:

FILMOWA PREZENTACJA WYNIKÓW MĘŻCZYZN I KOBIET ALT LATO 2017

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MĘŻCZYZN OPEN – LATO 2017

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KOBIET – LATO 2017

Zwycięzcy I ligi

Grupowe ALT LATO 2017

facebook
Park Tenisowy Olimpia