ALT czyli tenis w ligowym wydaniu

W połowie października w Parku Tenisowym Olimpia wystartuje już XXIV zimowa edycja Amatorskiej Ligi Tenisowej. Rozgrywki są ofertą dla graczy na różnych poziomach zaawansowania. Czas na zgłoszenia w kategorii singlowej mężczyzn mija 14 października.


W największych ligowych rozgrywkach w Wielkopolsce uczestniczy w sezonie zimowym ok 100 graczy, w tym również kobiety. Zmagania męskie odbywają się zwykle w ramach czterech poziomów zaawansowania oraz w grupie powyżej 50 lat. Tenisowe umiejętności nowych uczestników ALT weryfikuje turniej kwalifikacyjny, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-16 października. Zgłoszenia do udziału w imprezie należy zgłosić do 14 października do godz. 15:00 w Recepcji PTO (tel. 603 283 336, mail: biuro@parktenisowy.pl). Koszt udziału w turnieju wynosi 70 zł. Dotychczasowi ligowcy mają prawo kontynuowania gry w ALT na bazie wyników z ubiegłego sezonu zimowego.

Uczestnictwo w rozgrywkach ligowych to także świetna okazja dla początkujących graczy, którzy chcą się sprawdzić w grze na punkty z nowymi przeciwnikami. Mogą oni rozpocząć swoją karierę w ALT od najniższego poziomu ligowego, bez konieczności gry w turnieju kwalifikacyjnym. Z kolei dla doświadczonych tenisowym stażem zawodników Organizatorzy oferują możliwość rywalizacji w ramach ligi singlowej 50 +. W przypadku odpowiedniej liczby zgłoszeń może zostać również uruchomiona liga deblowa i mikstowa.

Ważnym akcentem każdego sezonu ligowego jest uroczyste podsumowanie, kiedy to Organizatorzy wręczają trzem najlepszym zawodnikom lub parom w każdej z lig pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. W ubiegłym sezonie zimowym tytuł najlepszego pierwszoligowca zdobył Marek Fras, który otrzymał m.in. wartościowe vouchery i sprzęt tenisowy marki PRINCE będącej partnerem ALT. Dodatkową zaletą uczestnictwa w Amatorskiej Lidze Tenisowej jest możliwość korzystania z 20% zniżki na wynajem kortów w Parku Tenisowym Olimpia. Warunkiem udziału w zimowej ALT jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 75 zł za ligę singlową lub 60 zł za ligę deblową lub mikstową.

Aktualne składy osobowe poszczególnych lig w ostatnich sezonach wraz z wynikami można obejrzeć klikając TUTAJ.

dsc_0034

Uczestnicy sezonu zimowego ALT 2015/16

facebook
Park Tenisowy Olimpia