ALGIDA CUP czyli Tenis 10 na Poznań Open 2017

Tradycją międzynarodowego turnieju tenisowego ATP Challenger Poznań Open jest rywalizacja nieco młodszych tenisistów. Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w dniach 20-22 lipca odbył się turniej Algida Cup rozgrywany na zasadach programu Tenis 10.


 

Algida Cup 2017 kategoria niebieska

Dzieci w zależności od wieku rywalizowały w różnych kategoriach uwzględniających odpowiednio wolniejsze piłki oraz mniejsze korty. Nazwa turnieju nie jest przypadkowa – w przerwach między meczami uczestnicy oraz kibice mogli do woli częstować się rozmaitymi lodami Algida, a każdy z nich otrzymał pamiątkową koszulkę. W tenisowych zmaganiach wzięło udział aż 60 zawodniczek i zawodników z przeróżnych zakątków Polski – od Starogardu Gdańskiego, Torunia, Kalisza, przez rodzimy Poznań oraz jego okolice, aż po Stalową Wolę, Warszawę czy Otwock.

Turniej rozpoczął się w czwartek od rozgrywek kategorii czerwonej, w której brały udział dzieci 8-letnie i młodsze. Bezsprzeczną zwyciężczynią okazała się Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola), która w finale pokonała Jacka Biernackiego (Górzycki KT Smecz w Górzycy). Zawodnik Parku Tenisowego Olimpia, Emil Makieła, wywalczył trzecie miejsce.

Następnego dnia od rana do rywalizacji stanęli najmłodsi zawodnicy startujący w kategorii niebieskiej, odpowiedniej dla dzieci wieku 7 lat oraz młodszych. Tutaj, w niezwykle zaciętym finale, triumfował Jakub Drewa ze Starogardu Gdańskiego. Na drugim miejscu uplasował się Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia), a trzecią pozycję zajął Filip Chmiel (Fairplayce Poznań).

W piątek rywalizację w kategorii pomarańczowej rozpoczęły także nieco starsze dzieci – maksymalnie 9-letnie. Wśród dziewcząt znowu niepokonana okazała się Oliwia Sybicka ze Stalowej Woli, tracąc w całym turnieju zaledwie jednego gema! W finale uległa jej Zofia Janusz (Park Tenisowy Olimpia). Natomiast trzecie miejsce należało do Mai Morawskiej (Sportoteka Puszczykowo). W emocjonującym finale turnieju chłopięcego zwycięstwo odniósł zawodnik Parku Tenisowego Olimpia – Aleksander Błuś, pokonując Oliwiera Miśkiewicza z MMKT Łęczyca. Na najniższym stopniu podium znalazł się zawodnik UKS Dwójka Zielona Góra – Patryk Sarnowski.

Ostatniego dnia do tenisowych rozgrywek przystąpili najstarsi zawodnicy – 10-letni i młodsi, dla których przeznaczona jest kategoria zielona. Bezapelacyjną zwyciężczynią wśród dziewcząt została Antonina Czajka (AT ANGIE Puszczykowo), która z utratą zaledwie jednego gema pokonała w finale Melanie Rybarkiewicz z KT Legia Warszawa. Anna Skorupska, zawodniczka Parku Tenisowego Olimpia, uplasowała się na trzeciej pozycji. Najlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia), wygrywając w końcowym pojedynku z Jakubem Chmielem z Fairplayce Poznań. Brawa należą się także Kamilowi Kęsy plasującemu się na miejscu trzecim.

Aleksander Błuś - zwycięzca kategorii pomarańczowej i zielonej Algida Cup 2017

KATEGORIA CZERWONA

1 miejsce – Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola)

2 miejsce – Jacek Biernacki(Górzycki KT Smecz w Górzycy)

3 miejsce – Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia)

4 miejsce – Filip Chmiel (FairPlayce Poznań)

KATEGORIA NIEBIESKA

1 miejsce – Jakub Drewa (Starogard Gdański)

2 miejsce – Emil Makieła (Park Tenisowy Olimpia)

3 miejsce – Filip Chmiel(FairPlayce Poznań)

4 miejsce – Gabriel Chmiel(FairPlayce Poznań)

POMARAŃCZOWA CHŁOPCÓW

1 miejsce – Aleksander Błuś (Park Tenisowy Olimpia)

2 miejsce – Oliwier Miśkiewicz (MMKT Łęczyca)

3 miejsce – Patryk Sarnowski (UKS Dwójka Zielona Góra)

4 miejsce – Emil Makieła(Park Tenisowy Olimpia)

POMARAŃCZOWA DZIEWCZĄT

1 miejsce – Oliwia Sybicka(MKT Stalowa Wola)

2 miejsce – Zofia Janusz(Park Tenisowy Olimpia)

3 miejsce – Maja Morawska (Sportoteka Puszczykowo)

4 miejsce – Maja Graczyk (AZS Poznań)

ZIELONA CHŁOPCÓW

1 miejsce – Aleksander Błuś(Park Tenisowy Olimpia)

2 miejsce – Jakub Chmiel(FairPlayce Poznań)

3 miejsce – Kamil Kęsy (AT ANGIE Puszczykowo)

4 miejsce – Tadeusz Lamch (Klub Sportowy Warta Poznań)

facebook
Park Tenisowy Olimpia