12 MIESIĘCY, 10 TURNIEJÓW, NIEMAL 200 ZAWODNIKÓW czyli Playme Cup 2015

W grudniu zakończyła się I edycja cyklu imprez dziecięcych Playme Cup rozgrywanych zgodnie z programem Tenis 10. W całorocznej rywalizacji obejmującej dziesięć turniejów organizowanych na kortach Parku Tenisowego Olimpia wzięło udział w sumie 191 zawodników z czterech kategorii wiekowych.

Na golęcińskich kortach podczas dziecięcych zmagań byliśmy świadkami niezwykłych emocji, niespodziewanych zwrotów akcji oraz niezliczonych uśmiechów po wygranych meczach. Zwycięstwo w całym cyklu wymagało systematycznego rozwoju zawodnika, pracowitości na treningach i cierpliwości w dążeniu do celu. Tymi cechami wykazali się zawodnicy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej i otrzymali główną nagrodę, czyli kontrakt sponsorski z firmą Babolat. Laureatami Playme Cup 2015 zostali Hugo Rytelewski (kategoria niebieska), Amelia Paszun (kategoria czerwona), Mateusz Lange (kategoria pomarańczowa), Sonia Pieczyńska i Mateusz Trojanowski (kategoria zielona).

Wysoki poziom rozgrywek oraz ich dobrą organizację doceniali nie tylko rodzice, ale również dzieci. – Cykl Playme Cup bardzo mi się podobał. Atmosfera na turniejach była fantastyczna. Mogłem zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski. Spotkałem  wspaniałych zawodników i kolegów, z którymi na korcie stoczyliśmy wiele zaciętych pojedynków, a poza kortem nawiązaliśmy przyjaźnie. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, były radości ze zwycięstw i łzy po przegranych meczach – tak imprezę ocenia laureat I nagrody w kategorii zielonej chłopców, Mateusz Trojanowski z Wałcza.

Całoroczną rywalizację w ramach Playme Cup podsumował również koordynator turnieju, Adam Cisowski – Jestem zadowolony, że nasz turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Udało nam się zgromadzić najlepszych zawodników z Wielkopolski, ale gościliśmy również świetnych graczy z innych województw, a nawet spoza granic naszego kraju. Podczas zawodów panowała rodzinna atmosfera, która zachęcała do przyjazdu na korty Parku Tenisowego Olimpia, nie tylko po to, aby rywalizować z najlepszymi, ale także żeby spędzić czas w gronie tenisowych znajomych. Mam nadzieję, iż następna edycja rozwinie się dzięki dodaniu nowej kategorii – żółtej – dla zawodników do lat 12. Jest ona świetną opcją rywalizacji dla dzieci, które kończą przygodę z zielonymi piłkami. Życzę wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Playme Cup dalszych sukcesów w nadchodzącym sezonie. Chciałbym ogromnie podziękować sponsorom, dzięki którym turniej mógł się odbyć w takiej oprawie tj. firmom Brimarex oraz Babolat.

Poniżej prezentujemy zwycięzców klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii cyklu Playme Cup 2015:

Kategoria niebieska:

1.    RYTELEWSKI Hugo              AZS Poznań

2.    MAKIEŁA Emil                      Park Tenisowy Olimpia Poznań

3.    BRZOSTOWSKI Seweryn    Park Tenisowy Olimpia Poznań

Kategoria czerwona:

1.    PASZUN Amelia                   Skórzewo

2.    WIŚNIEWSKI Piotr               Koszalin

3.    BŁUŚ Aleksander                 Park Tenisowy Olimpia Poznań

Kategoria pomarańczowa:

1.    LANGE Mateusz                   AZS Poznań

2.    MAŃKOWSKA Jagna          Leszno

3.    HAPKE Alan                          GTT Głogów

Kategoria zielona:

Dziewczynki:

1.    PIECZYŃSKA Sonia             Park Tenisowy Olimpia Poznań

2.    PIOTROWSKA Hanna          TKS KROS Tarnowo Podgórne

3.    STRASZEWSKI Alyssa        CT Sobota

Chłopcy

1.    TROJANOWSKI Mateusz    UKS Piątki Wałcz

2.    CHĘCLEWSKI Jędrzej         Park Tenisowy Olimpia Poznań

3.    NOWAK Stanisław                Park Tenisowy Olimpia Poznań

facebook
Park Tenisowy Olimpia