Sztab szkoleniowy

JAROSŁAW WOŁĄSEWICZ

Wieloletnie doświadczenie zdobywanie na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie, w tym…

MARCIN PAGÓR

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF i…

PAWEŁ IDZIKOWSKI

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. Jako…

MACIEJ LORENZ

Od wielu lat tenis jest jego największą pasją. Swoją przygodę z rakietą rozpoczął w wieku 9 lat i pomimo stosunkowo wcześnie zakończonej kariery zawodniczej ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobył aż 12 medali Mistrzostw Polski, w tym 4 złote.…

KATARZYNA KORDOWSKA

Psycholog

Sztab szkoleniowy

Jarosław Wołąsewicz

trener koordynator

Wieloletnie doświadczenie zdobywanie na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie, w tym odpowiada za rozwój sekcji PRO. Praca z dziećmi i młodzieżą przysparza mu wiele radości i satysfakcji.

Z wykształcenia jest mgr Fizjoterapii (AWF we Wrocławiu) oraz Trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Uzyskał też tytuł trenera Niemieckiego Związku Tenisowego DTB (B licencja). Pracował jako indywidualny trener pary deblowej Rosolska/Jans (PZT Prokom) oraz był głównym trenerem w GTHGC Hamburg (w latach 2004 – 2009). Obecnie jest trenerem koordynatorem w Parku Tenisowym Olimpia, gdzie odpowiada przede wszystkim za system rozwoju dziecięcej sekcji PRO oraz trenerem indywidualnym Zuzanny Kubachy – wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski.


Marcin Pagór

trener tenisa

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF i Open Division. W latach 1988-2003 trenował, szkolił i współpracował w czołowymi zawodnikami naszego kraju. Jego podopieczną była m.in. Mistrzyni Polski Juniorek i Seniorek Karolina Czopek, pracował także z Katarzyną Teodorowicz, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

W 2001 roku wyjechał na cykl turniejów na Florydę, gdzie zwyciężał w singlu i w deblu. Jego sukcesy zostały szybko zauważone i zaoferowano mu posadę trenera w Wigwam Resort w Litchfield Park (Arizona). Później cenne doświadczenie szkoleniowca zdobywał m.in. na Florydzie, aż w 2006 roku zdecydował się otworzyć własną akademię tenisową  – „Marcin Pagór Tennis Academy” w Phoenix (Arizona). Współpracował tam z zawodnikami ATP oraz z tenisistkami z list ITF i WTA. Przez jego szkołę „przewinęły się” również polskie zawodniczki, m.in. Sandra Zaniewska, która szlifowała tu swoją formę przed występami w juniorskich i seniorskich US OPEN. W 2009 roku został powołany jako trener kadry juniorów South West USTA oraz był nominowany na trenera roku przez Professional Tennis Registry (PTR).

Akademia Tenisowa Marcina Pagóra wychowała wielu wyczynowych zawodników. W roku 2016 jej podopieczna, 17-letnia Kylie McKenzie, wygrała prestiżowy turniej juniorski „Eddi Herr International Junior Championships”.


Paweł Idzikowski

trener tenisa

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. Jako trener uczestniczył w wielu wyjazdach na turnieje z cyklu ITF Juniors (USA, Estonia, Czechy, Słowenia, Łotwa, Austria, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Dania) i ITF Futures (Portugalia, Egipt, Włochy, Chorwacja). Współpracował m.in. z:

Sylwią Zagórską (2003-2007): (Mistrzostwo Polski do lat 16 w singla i debla, vice mistrzostwo Polski Juniorek w singlu i Mistrzostwo w deblu, brązowy medal MP Seniorek),

Bartkiem Sawickim (2010-2011): Młodzieżowy Mistrzostrz Polski w singlu w 2011 r.

Patrykiem Pydyszewskim (2007-2008): brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

Obecnie Paweł jest trenerem naszego Klubu trenując głównie z zawodnikami „Sekcji Pro” oraz młodzieżą, która z zaangażowaniem i zapałem uczestniczy w jego treningach.


Maciej Lorenz

trener tenisa

Od wielu lat tenis jest jego największą pasją. Swoją przygodę z rakietą rozpoczął w wieku 9 lat i pomimo stosunkowo wcześnie zakończonej kariery zawodniczej ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobył aż 12 medali Mistrzostw Polski, w tym 4 złote. W 2005 roku osiągnął 5. pozycję w rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Wielokrotnie rywalizował również na arenie międzynarodowej (turnieje juniorskie ITF, rozgrywki ligi niemieckiej). Maciej współpracuje z Parkiem Tenisowym Olimpia od początku istnienia klubu. Jest trenerem Sekcji Pro – grupy dzieci mającej aspiracje zawodnicze. W roku 2014 uzyskał tytuł licencjonowanego trenera zawodników wyczynowych.

Obecnie dla Macieja najważniejsze są sukcesy jego podopiecznych. Trenowani przez niego zawodnicy z powodzeniem uczestniczą w turniejach krajowych („Tenis 10”, OTK, Mistrzostwa Polski ). Maciej marzy o tym, aby wyszkolić zawodnika światowego formatu.


Katarzyna Kordowska

psycholog

facebook
Park Tenisowy Olimpia