Sztab szkoleniowy

JAROSŁAW WOŁĄSEWICZ

Wieloletnie doświadczenie zdobywanie na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie.

MARCIN PAGÓR

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF.

PAWEŁ IDZIKOWSKI

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. 

KATARZYNA KORDOWSKA

Psycholog

Sztab szkoleniowy

Jarosław Wołąsewicz

trener koordynator

Wieloletnie doświadczenie zdobywane na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie, w tym odpowiada za rozwój sekcji PRO. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mu wiele radości i satysfakcji.

Z wykształcenia jest mgr Fizjoterapii  (AWF we Wrocławiu) i posiada następujące specjalizacje zawodowe: 

Trener Szkolenia Podstawowego: Licencja Podstawowa
Trener Szkolenia Wyczynowego: Licencja Mistrza
Trener Coach: Licencja Eksperta
 
Uzyskał też tytuł trenera Niemieckiego Związku Tenisowego DTB (B licencja). 
Pracował jako indywidualny trener pary deblowej Rosolska/Jans (PZT Prokom) oraz był głównym trenerem w GTHGC Hamburg (w latach 2004 – 2009). 
Obecnie jest trenerem koordynatorem w Parku Tenisowym Olimpia, gdzie odpowiada przede wszystkim za system rozwoju dziecięcej sekcji PRO. 
W Polskim Związku Tenisowym pełni funkcję Trenera Kadry Polski U12. 
 
Praca:
2004 – 2005 trener indywidualny pary deblowej K. Jans / A. Rosolska (dla PZT-Prokom)
2005 – 2009 główny trener w GTHGC Hamburg
2012 – 2018 trener indywidualny Zuzanny Kubacha
2014 – aktualnie trener Centralnego Szkolenia U12
2014 – aktualnie trener koordynator w Parku Tenisowym Olimpia w Poznaniu 
2017 – aktualnie trener indywidualny Antoniny Czajki 
 
Osiągnięcia szkolonych zawodników:
2 złote medale Mistrzostw Polski w singlu (U12)
1 złoty medal Mistrzostw Niemiec (U14)
1 srebrny medal Mistrzostw Polski w singlu (U12)
1 brązowy medal Mistrzostw Polski w singlu (Kobiety)
3 złote medale Mistrzostw Polski w deblu (U12/U14)
1 brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy, dziewczęta U12 (2018)
VI i VII miejsce w finałach Nations Challenge Cup z drużyną dziewcząt U12 (2016 i 2017)
1 złoty i 2 brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski (U12/U14)

Marcin Pagór

trener tenisa

 

 

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF i Open Division. W latach 1988-2003 trenował, szkolił i współpracował w czołowymi zawodnikami naszego kraju. Jego podopieczną była m.in. Mistrzyni Polski Juniorek i Seniorek Karolina Czopek, pracował także z Katarzyną Teodorowicz, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

W 2001 roku wyjechał na cykl turniejów na Florydę, gdzie zwyciężał w singlu i w deblu. Jego sukcesy zostały szybko zauważone i zaoferowano mu posadę trenera w Wigwam Resort w Litchfield Park (Arizona). Później cenne doświadczenie szkoleniowca zdobywał m.in. na Florydzie, aż w 2006 roku zdecydował się otworzyć własną akademię tenisową  – „Marcin Pagór Tennis Academy” w Phoenix (Arizona). Współpracował tam z zawodnikami ATP oraz z tenisistkami z list ITF i WTA. Przez jego szkołę „przewinęły się” również polskie zawodniczki, m.in. Sandra Zaniewska, która szlifowała tu swoją formę przed występami w juniorskich i seniorskich US OPEN. W 2009 roku został powołany jako trener kadry juniorów South West USTA oraz był nominowany na trenera roku przez Professional Tennis Registry (PTR).

Akademia Tenisowa Marcina Pagóra wychowała wielu wyczynowych zawodników. W roku 2016 jej podopieczna, 17-letnia Kylie McKenzie, wygrała prestiżowy turniej juniorski „Eddi Herr International Junior Championships”.


Paweł Idzikowski

trener tenisa

 

 

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. Jako trener uczestniczył w wielu wyjazdach na turnieje z cyklu ITF Juniors (USA, Estonia, Czechy, Słowenia, Łotwa, Austria, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Dania) i ITF Futures (Portugalia, Egipt, Włochy, Chorwacja). Współpracował m.in. z:

Sylwią Zagórską (2003-2007): (Mistrzostwo Polski do lat 16 w singla i debla, vice mistrzostwo Polski Juniorek w singlu i Mistrzostwo w deblu, brązowy medal MP Seniorek),

Bartkiem Sawickim (2010-2011): Młodzieżowy Mistrzostrz Polski w singlu w 2011 r.

Patrykiem Pydyszewskim (2007-2008): brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

Obecnie Paweł jest trenerem naszego Klubu trenując głównie z zawodnikami „Sekcji Pro” oraz młodzieżą, która z zaangażowaniem i zapałem uczestniczy w jego treningach.


Katarzyna Kordowska

psycholog

facebook
Park Tenisowy Olimpia