Sekcja PRO

O sekcji

Grupa utalentowanych dzieci tworzących sekcję PRO składa się z chłopców i dziewczynek w wieku od 7 do 13 lat. Opiekę nad nimi sprawuje sztab szkoleniowy Klubu PTO złożony z sześciu osób (czterech trenerów tenisa oraz trenera przygotowania motorycznego i psychologa sportu). Koordynatorem ds. sportowych sekcji PRO jest Jarosław Wołąsewicz, trener tenisa o międzynarodowym doświadczeniu.

Szczegółowo opracowany program dla sekcji PRO obejmuje cztery obszary kompleksowego szkolenia: techniczny (treningi tenisowe), taktyczny (treningi tenisowe), motoryczny (treningi motoryczne oraz zestawy ćwiczeń do samodzielnego wykonania w domu), mentalny (warsztaty psychologiczne).

Przystępując do grupy PRO, młodzi tenisiści uzyskują własny profil zawodniczy, który pozwala na indywidualizację programu szkoleniowego. Każdy z nich ma wyznaczone cele treningowe: krótko- i długoterminowe. W ten sposób prawidłowy rozwój zawodnika w zakresie umiejętności tenisowych oraz psychomotoryki jest ściśle kontrolowany.

Zajęcia ogólnorozwojowe są prowadzone w nowoczesnym centrum fizjoterapii Body Work, zlokalizowanym w pobliżu PTO, co pozwala na łączenie treningów tenisowych i ogólnorozwojowych jednego dnia. Młodzi zawodnicy są tam otoczeni profesjonalną opieką i pod czujnym okiem trenera Witka Zielazka, rozwijają swój sportowy potencjał.

W sekcji PRO Parku Tenisowego Olimpia szczególną opieką otoczeni są również rodzice, których wsparcie jest niezwykle ważne dla rozwoju tenisowej kariery młodego zawodnika. W tym celu, specjalnie z myślą o rodzicach, zostały przygotowane warsztaty psychologiczne oraz konsultacje z trenerem koordynatorem . Dzięki temu mogą oni śledzić postępy dziecka na tle rówieśników m.in. poprzez szczegółową analizę testów fizjoterapeutyczno-motorycznych.

Co ważne, udział w grupie PRO jest jednocześnie dla dzieci wielką przyjemnością i spełnianiem marzeń o tenisowej karierze. Zawodnicy z sekcji to przeciwnicy na korcie ale też przyjaciele poza kortem. Mobilizują się wspólnie do dalszej pracy i kibicują wzajemnie podczas pojedynków. Wszyscy mają swoich tenisowych idoli i wierzą, że wygrają kiedyś turniej wielkoszlemowy. Program sekcji PRO przygotowany przez trenerów Klubu ma dać im szansę na osiągnięcie tego celu, a przynajmniej pozwolić im do niego dążyć.

DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ?

Każdy zawodnik, który marzy o karierze tenisisty na miarę czołowych zawodników w Polsce i na Świecie powinien od najmłodszych lat uczestniczyć w kontrolowanym szkoleniu, które zapewni mu optymalny rozwój.
Powierzając nam przebieg kariery tenisowej młodego zawodnika zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas spoczywa. W związku z tym staramy się umożliwić naszym zawodnikom rozwój w każdym obszarze, który jest niezbędny do osiągania sukcesów.

OBSZAR TENISOWY
Szkolenie tenisowe zakłada udział zawodnika w specjalnie opracowanym dla niego planie zajęć obejmującym treningi grupowe, indywidualne oraz starty w turniejach. Ilość zajęć jest zależna od wieku oraz okresu w jakim dany zawodnik się znajduje. Treningi tenisowe mają na celu poprawę techniki i taktyki gry. Dwa razy w roku dokonujemy szczegółowej oceny analizy technicznej zawodnika, która pozwala wyznaczyć cele szkoleniowe oraz ocenić postęp młodego sportowca. Nad tym obszarem czuwa trener koordynator naszego Klubu – Jarosław Wołąsewicz.

OBSZAR MOTORYCZNY
Jako jedyny klub tenisowy w Poznaniu umożliwiamy wzięcie udziału w profesjonalnych sesjach treningu motorycznego mających na celu wydobycie potencjału ruchowego zawodnika. Kładziemy duży nacisk na profilaktykę urazów dbając o prawidłowy fundament obszarze wzorców ruchowych. Treningi charakteryzują się kształtowaniem cech motorycznych tj.: szybkość, koordynacja, siła, moc oraz mobilność . Efektywność ruchów kształtujemy w formie poruszania wielokierunkowego i liniowego od form ogólnych do specyficznych.  Nadrzędnym celem powyżej opisanych działań jest długofalowy rozwój zawodnika i kształtowanie prawidłowych nawyków młodego sportowca. Osoba odpowiedzialna za prawidłowy rozwój w tym obszarze to Witold Zielazek.

OBSZAR MENTALNY
Raz w miesiącu odbywamy warsztaty z psychologiem sportu. Zajęcia kierowane są do zawodników, rodziców i trenerów. Koncentracji, radzenia sobie ze stresem i emocjami można się nauczyć! Te zagadnienia poruszamy na warsztatach prowadzonych przez psycholożkę – byłą tenisistkę, a obecnie mamę młodego tenisisty – Katarzynę Kordowską.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Bo podejmujemy się utworzenia kompleksowego programu rozwoju młodego zawodnika i obiecujemy dokonać wszelkich starań by sprostać temu ambitnemu zadaniu.

facebook
Park Tenisowy Olimpia