Treningi motoryczne

Każdy młody tenisista, by w pełni wykorzystać swój potencjał na korcie, powinien zadbać o fundament motoryczny. Wychodząc naprzeciw potrzebie rozwoju ogólnego, stworzyliśmy zajęcia, które mają na celu poprawę sprawności fizycznej poprzez różne formy zajęć motorycznych. Udział w poniższych treningach zapewnia kompleksowy rozwój motoryczny  zawodnika:

 

Trening motoryczny prowadzony jest przez specjalistę przygotowania fizycznego Witka Zielazka. Głównym celem zajęć jest profilaktyka urazów, przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych oraz rozwój cech motorycznych niezbędnych każdemu młodemu zawodnikowi.

Wiek dzieci: 8 – 13 lat

Terminy zajęć: wtorki  godz. 16.00- 17.00, czwartki godz.: 16.00 – 17.00, 17.00 – 18.00, 18.00 – 19.00

Cena zajęć: 20 zł/1h zawodnik PTO, 30 zł/1h zawodnik spoza Klubu

Miejsce: nowoczesne Centrum Ruchu i Terapii BODY WORK (Poznań, ul. Kajki 14) – miejsce stworzone, by w sposób kompleksowy podejść do zdrowia – poprzez ruch, nowoczesną fizjoterapię i właściwie dobraną dietę.

Trening motoryczny ukierunkowany

.

Trening motoryczny ukierunkowany prowadzony jest przez trenera Jarosława Wołąsewicza. Zajęcia mają na celu kształtowanie specjalnego poruszania się po korcie, właściwej pracy nóg zawodnika oraz cech motorycznych niezbędnych każdemu tenisiście na czele z koordynacją w tym: szybkość reakcji i równowaga.

Wiek dzieci: 10 – 14 lat

Terminy zajęć: środy godz. 15.00 – 16.00

Cena zajęć: zostanie podana wkrótce

Miejsce: Park Tenisowy Olimpia

Park Tenisowy Olimpia.

Trening z piłki nożnej dla tenisisty prowadzony jest przez Filipa Śmigielskiego – trenera piłkarskiego o niezwykłych umiejętnościach zjednywania sobie dzieci. Zajęcia mają stanowić pewien rodzaj „odskoczni” od dyscypliny głównej zawodnika. Oprócz walorów motorycznych (praca na nogach, koordynacja, wytrzymałość, szybkość) zawodnicy przebywają w środowisku rówieśniczym i poprzez świetną zabawę uczą się współpracy i rywalizacji fair play.

Wiek dzieci: 8 – 14 lat

Terminy zajęć: piątki godz. 19.00 – 20.00

Cena zajęć: na razie nieodpłatnie (do zebrania się stałej grupy dzieci)

Miejsce: Park Tenisowy Olimpia

Park Tenisowy Olimpia

facebook
Park Tenisowy Olimpia