Letnie półkolonie tenisowe

O nas

Organizatorem Letnich Półkolonii jest Park Tenisowy Olimpia. Nasze zajęcia odbywają się na terenie jednego z najpiękniejszych ośrodków tenisowych w Polsce. Malowniczo położony obiekt dysponuje 12. kortami (w tym jedynymi w Poznaniu całorocznymi kortami do mini-tenisa), ścianą treningową, a także stadionem lekkoatletycznym.

Naszą misją jest profesjonalne szkolenie dzieci i rozpowszechnianie miłości do tenisa oraz zdrowego trybu życia. Nauczamy tenisa w atrakcyjny sposób, dbając przy tym o bezpieczeństwo, przestrzeganie zasad fair play, a przede wszystkim o wszechstronny rozwój dziecka.

W latach 2014,2015 i 2016 nasz Klub zajął 4-miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Związku Tenisowego „Klub roku Tenis 10”. Zyskaliśmy tytuł najlepszego klubu w Wielkopolsce.

Wiek uczestników

Półkolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 5 – 15 lat. Uczestnicy  będą ćwiczyli w grupach utworzonych na podstawie umiejętności. Maksymalna wielkość grupy –  8 osób/ 1 trenera.

Sprzęt

Wszystkim dzieciom, które nie posiadają własnych rakiet zapewniamy bezpłatnie sprzęt renomowanych firm.

Czas trwania turnusu

Turnus trwa 5 dni (od poniedziałku do piątku). Zajęcia zaczynają się codziennie o godzinie 8.30 a kończą  o godzinie 15.00.

OPIEKĘ NAD DZIEĆMI ZAPEWNIAMY OD GODZ. 7.30 DO 16.30!

Program

Przygotowaliśmy wypełniony atrakcjami program, gwarantujący uśmiech na twarzach Państwa pociech. Uczymy poprzez zabawę i uczestnictwo w starannie przygotowanych „tenisowych scenariuszach”. Nasz program gwarantuje wprowadzenie do tenisa, bądź podniesienie poziomu poszczególnych umiejętności technicznych i taktycznych w oryginalny, pasjonujący sposób.

 • I TURNUS: 26.06 – 30.06 MINECRAFT - strategia nie tylko tenisowa

  Każdy uczestnik tego turnusu będzie miał możliwość kreowania tenisowej rzeczywistości za pomocą małych bloczków w kształcie sześcianu. Ucieczka przed endermanem, creeperami oraz zombiakami to nie jedyne atrakcje, które będą czekały na dzielnych graczy, bowiem każdy z nich będzie mógł wybrać wersję:  SURVIVAL lub CLASSIC MINECRAFTT. Scenariusz mocno rozwijający myślenie strategiczne, które jest niezbędnie by z powodzeniem rozgrywać pojedynki tenisowe.

  #minecraft#enderman&creeper#spawnpoint#survivalandclassic


 • II TURNUS: 03.07 – 07.07 POZNAŃ OPEN JUNIOR

  Na tydzień przed spektakularnym turniejem dla zawodowców, korty Olimpii opanują JUNIORZY! Podczas pięciodniowego turnusu – zakończonego uroczystym finałem na korcie centralnym – młodzi zawodnicy, nie tylko rozegrają mecze na zawodowym poziomie ale również nauczą się zasad dobrego kibicowania, liczenia punków i dowiedzą się jak zawrotną prędkość ma ich serwis!

  #poznanopen#tenisiscidoboju#challengeratp#cmon

 • III TURNUS: 10.07 – 14.07 NERFOMANIA i MISS HITS

  Podczas tego turnusu zawodnicy obok podstawowego atrybutu tenisowego, jakim jest rakieta, będą władać… nerfami. Szkolenie z posługiwania się tą zabawkową bronią, realizacja wielu misji wymagających precyzji oraz szybkości to tylko jedne z wielu atrakcji, które przygotował dla uczestników zespół Parku Tenisowego Olimpia. Dziewczynkom, którym walka na nerfy nie przypadnie do gustu, proponujemy spotkanie z fantastycznymi tenisistkami z Miss Hits (program stworzony przez mamę Andy’ego Murray’a specjalnie dla dziewczynek) oraz ich wiernym towarzyszem – pieskiem Billi.

  #nerfmission #nerfblaster #misshits

 • IV TURNUS: 24.07 – 28.07 TENISOWE SCRABBLE

  T-E-N-I-S – ten wyraz będzie najbardziej punktowanym słowem podczas tego turnus! Uczestnicy scenariusza „Tenisowe scrabble” będą układać słówka w języku polskim, jak również angielskim. Wszystkie zabawy i gry literowe będą miały charakter edukacyjny, a dużą dawkę radości zapewni połączenie znanej gry z ciekawymi zadaniami sportowymi. 

   #ułóżsłowo #footballskills #funnytennis

 • V TURNUS: 31.07 – 04.08 RAKIETKOWE SZALEŃSTWO

  Rakietowe szaleństwo zapanuje na kortach Parku Tenisowego Olimpia! Wszyscy uczestnicy półkolonii będą doskonalić swoje umiejętności posługiwania się różnymi rodzajami rakiet… może poza kosmiczną! Wszystkie zajęcia będą odbywać się w konwencji gromadzenia punktów i uzupełnianiu Karty Mistrza Rakiet!

  #racketlon #badminton #tenisoweszalenstwo

 • VI TURNUS: 07.08 – 11.08 Tenisowe Star Wars

  Uczestnicy przeniosą się do odległej galaktyki. Czekają tam na nich gwiezdne misje, o których powodzeniu zadecyduje siła, spryt oraz umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym. Każdy kandydat zostanie przydzielony do jednej z gwiezdnych drużyn, wraz z którą będzie wypełniał powierzone zadania, zdobywał potrzebny ekwipunek oraz rozwijał swoje umiejętności.

  #starwars #przebudzenie mocy #lukeskywalker

 • VII TURNUS: 14.08 – 18.08 POKEMON C’MON

  Czy masz już wszystkie pokemony mieszkające w Parku Tenisowym? – takie pytanie będą zadawać sobie uczestnicy turnusu Pokemon C’mon. Tym razem tenisiści będą mogli „złapać” do swojego pokeballa tenisowe stworki takie jak: Forhendorr czy Serwonder. Ponadto na zawodników będą czekały: zadanie polegające na rozwikłaniu tajemnicy zagubionego pokeballa Mistrza Neta, odnalezienie wszystkich pokemonów należących do grupy C’mon oraz liczne pojedynki – nie tylko tenisowe.

  #pokemon #pokeball #teamofcmon

 • VIII TURNUS: 21.08 – 25.08 Tenisowa Wyspa Skarbów

  Po wielu latach poszukiwań udało się odnaleźć starą, pożółkłą mapę prowadzącą do drogocennego skarbu. Młodzi poszukiwacze mają zaledwie cztery dni, aby rozszyfrować mapę, a następnie wyruszyć tenisową ścieżką na wyprawę swojego życia.

  #poszukiwaczeskarbów #odkrywcy #gdziejestskarb

Bezpieczeństwo

WSZYSTKIE ORGANIZOWANE PRZEZ NAS DOTYCHCZASOWE PÓŁKOLONIE I OBOZY OTRZYMAŁY POZYTYWNĄ OPINIĘ KURATORIUM OŚWIATY W POZNANIU.

Ramowy plan dnia

 • 7.30 – 8.30

  icon

  Zbiórka dzieci

 • 8.30 – 9.30

  icon

  Wspólna rozgrzewka

  (gry i zabawy ruchowe, gry zespołowe)

 • 9.30 – 11.00

  icon

  Zajęcia tenisowe

  nauka i doskonalenie techniki gry

 • 9.30 – 11.00

  icon

  Tenisowa przygoda zajęcia programowe

 • 11.00 – 11.30

  icon

  Drugie śniadanie

 • 11.30 – 13:00

  icon

  Zajęcia tenisowe

  nauka i doskonalenie techniki gry

 • 11.30 – 13:00

  icon

  Tenisowa przygoda zajęcia programowe

 • 13:00 – 14:00

  icon

  Obiad

 • 14:00 – 15:00

  icon

  Zajęcia tenisowe

  Zabawy tenisowe, gry uproszczone, mini rywalizacja

 • 15:00 – 16:30

  icon

  Odbiór dzieci

Sztab szkoleniowy

Doświadczona kadra, która przez cały rok bierze udział w szkoleniu dzieci na różnych poziomach zaawansowania, a także organizacji licznych turniejów, kursów i obozów. Doskonale znamy potrzeby oraz możliwości młodych tenisistów.

 • Adam Cisowski

  kierownik półkolonii /instruktor tenisa

  Adam jest studentem Uniwersytetów: Medycznego i Przyrodniczego w Poznaniu. Ambitne cele naukowe sprawnie łączy z wieloletnią pasją – tenisem. v Pracę w Parku Tenisowym Olimpia rozpoczął podczas letnich półkolonii, gdzie dzięki niezwykłej dawce pozytywnej energii i pasji do tenisa od razu zjednał sobie młodych podopiecznych, którzy z zaangażowaniem brali udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Od tego czasu pracuje jako instruktor, który w swych treningach stawia przede wszystkim na dobry kontakt z dziećmi oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne. Jego marzeniem jest wychowanie następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

 • Mateusz Dubas

  kierownik półkolonii / trener tenisa

  Mateusz jest trenerem tenisa II klasy. Swoje kompetencje trenerskie podnosi regularnie uczestnicząc w sympozjach i konferencjach tenisowych. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, w tym również kursy dla początkujących „Tenis Starter” (oparte na programie Polskiego Związku Tenisowego „TennisXpress”)

  Swoją przygodę z tenisem rozpoczął blisko 15 lat temu w klubie AZS Poznań. Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. Obecnie reprezentuje uczelnię podczas wielu turniejów akademickich. Jest złotym i srebrnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, zwycięzcą wielu turniejów regionalnych.

  Mateusz jest bardzo ambitny, sumienny i pracowity. Swoje zadania wykonuje z wielką pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu każdy, kto uczestniczy w jego zajęciach jest uśmiechnięty i zadowolony z postępów dokonywanych na korcie. Poza tenisem Mateusz bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę w zakresie dietetyki, ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych.

 • Karolina Bulwan

  instruktor tenisa

  Instruktorka tenisa w Parku Tenisowym Olimpia, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Z tenisem związana od najmłodszych lat, zawodniczka KS Górnik Bytom, sklasyfikowana na listach PZT.

  Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi. Wieloletnie doświadczenie zdobywała jako instruktor i opiekun na obozach i półkoloniach tenisowych, jak również jako koordynator turniejów tenisowych organizowanych w ramach programu „Tenis10” w Parku Tenisowym Olimpia. Z dużą łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Wiedza, kreatywność oraz zaangażowanie Karoliny sprawia, że zajęcia przez nią prowadzone zawsze są dopasowane do potrzeb imożliwościdzieci we wczesnym wieku. Z pasją prowadzi zajęcia tenisowe, które dzięki atrakcyjnej formie umożliwiają najmłodszym kształtowanie umiejętności technicznych oraz wszechstronny rozwój motoryczny.

  Karolina swoje inspiracje do treningów często czerpie z innych uprawianych przez nią dyscyplin sportowych (m. in. joga, crossfit, snowboard). Dzięki temu jej podopieczni poznają świat sportu podczas zajęć prowadzonych w niezwykle interesującej formie.

 • Rafał Soiński

  trener tenisa

  Rafał jest licencjonowanym trenerem zawodników wyczynowych oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 10 lat w Olimpii Poznań. Po zakończeniu wieloletniej rywalizacji tenisowej, w roku 2012 rozpoczął karierę trenerską w Parku Tenisowym Olimpia. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji, już rok później, Rafał objął stanowisko trenera Sekcji Pro – grupy dzieci mających aspiracje zawodnicze.

  Rafała bardzo łatwo odnaleźć na korcie – wystarczy poszukać trenera, któremu uśmiech nie znika z twarzy. W jego pracy widać połączenie wielkiej pasji, niekończącego się zaangażowania, nieustannie zdobywanej wiedzy i przede wszystkim włożonego serca w to co robi. Prowadzi treningi indywidualne oraz grupowe dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Największą przyjemność czerpie jednak z pracy z najmłodszymi adeptami tenisa. Uwielbia kreatywne zabawy z dziećmi.

 • Piotr Wołyński

  trener tenisa

  Piotr jest trenerem tenisa II klasy, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Z tenisem związany od najmłodszych lat. Był sklasyfikowany na listach PZT. Podczas treningów wykazuje się ogromną sumiennością, kreatywnością oraz niezwykle dobrym kontaktem z podopiecznymi. Piotr prowadzi regularne treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jego energia i pomysłowość powodują, że dzieci, z którymi pracuje, nigdy się nie nudzą i chętnie uczestniczą w treningach. Piotr stale doskonali swoje umiejętności dydaktyczne, bierze udział w konferencjach i sympozjach trenerskich. Jest osobą o wielu pasjach, oprócz sportu uwielbia podróżować po świecie, najchętniej autostopem.

Cena

395 pln /1 osoba / 1 turnus

365 pln /1 osoba / 1 turnus

przy zapisie na drugi oraz kolejne turnusy, a także w przypadku zapisania drugiego lub kolejnego rodzeństwa

UCZESTNICY NASZYCH ZAJĘĆ OTRZYMAJĄ CODZIENNIE 2 PYSZNE, ZDROWE POSIŁKI: DRUGIE ŚNIADANIE I OBIAD ORAZ WODĘ

W OKRESIE WAKACJI ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W PÓŁKOLONIACH I OBOZACH A PRZEZ CAŁY ROK ZAPRASZAMY DO SZKÓŁEK TENISOWYCH ORAZ ZACHĘCAMY DO UDZIAŁY W TURNIEJACH DLA DZIECI.

facebook
Park Tenisowy Olimpia