Sztab szkoleniowy

Jarosław Wołąsewicz

trener koordynator

 

Wieloletnie doświadczenie zdobywane na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie, w tym odpowiada za rozwój sekcji PRO. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mu wiele radości i satysfakcji.

Z wykształcenia jest mgr Fizjoterapii  (AWF we Wrocławiu) i posiada następujące specjalizacje zawodowe:

Trener Szkolenia Podstawowego: Licencja Podstawowa
Trener Szkolenia Wyczynowego: Licencja Mistrza
Trener Coach: Licencja Eksperta
 
Uzyskał też tytuł trenera Niemieckiego Związku Tenisowego DTB (B licencja).
Pracował jako indywidualny trener pary deblowej Rosolska/Jans (PZT Prokom) oraz był głównym trenerem w GTHGC Hamburg (w latach 2004 – 2009).
Obecnie jest trenerem koordynatorem w Parku Tenisowym Olimpia, gdzie odpowiada przede wszystkim za system rozwoju dziecięcej sekcji PRO.
W Polskim Związku Tenisowym pełni funkcję Trenera Kadry Polski U12.
 
Praca:
2004 – 2005 trener indywidualny pary deblowej K. Jans / A. Rosolska (dla PZT-Prokom)
2005 – 2009 główny trener w GTHGC Hamburg
2012 – 2018 trener indywidualny Zuzanny Kubacha
2014 – aktualnie trener Centralnego Szkolenia U12
2014 – aktualnie trener koordynator w Parku Tenisowym Olimpia w Poznaniu
2017 – aktualnie trener indywidualny Antoniny Czajki
 
Osiągnięcia szkolonych zawodników:
2 złote medale Mistrzostw Polski w singlu (U12)
1 złoty medal Mistrzostw Niemiec (U14)
1 srebrny medal Mistrzostw Polski w singlu (U12)
1 brązowy medal Mistrzostw Polski w singlu (Kobiety)
3 złote medale Mistrzostw Polski w deblu (U12/U14)
1 brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Europy, dziewczęta U12 (2018)
VI i VII miejsce w finałach Nations Challenge Cup z drużyną dziewcząt U12 (2016 i 2017)
1 złoty i 2 brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski (U12/U14)
 

Karolina Bulwan

koordynator szkolenia Tenis10

Koordynator szkolenia Tenis10 oraz trener tenisa w Parku Tenisowym Olimpia, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Z tenisem związana od najmłodszych lat, zawodniczka KS Górnik Bytom, sklasyfikowana na listach PZT.

W klubie zajmuje się wdrażaniem i promocją programów tenisowo-edukacyjnych oraz koordynacją turniejów i zajęć tenisowych dla dzieci.

Jako trener tenisa specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi wykorzystując przy tym nowoczeną metodykę nauczania opartą o grywalizację i fabularyzację zajęć. Z dużą łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Wiedza, kreatywność oraz zaangażowanie Karoliny sprawia, że zajęcia przez nią prowadzone zawsze są dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci we wczesnym wieku.

Wiedzą i doświadczeniem Karolina dzieli się wykładając  na akredytowanych przez Polski Związek Tenisowy kursach instruktorskich i trenerskich oraz publikując artykuły w prasie branżowej.

1) Wykształcenie

wyższe magisterskie (kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze)

2) Doświadczenie zawodowe
– praca w roli trenera od 2010 roku
– praca w Parku Tenisowym Olimpia od 2010 roku
– 4 lata doświadczenia w prowadzeniu szkolenia zawodniczego dzieci do lat 10
– 8 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć tenisowych dla dzieci i młodzieży

– kurs Elite Tenis
– ambasadorka programu MISS HITS od
– koordynator Programu Tenis10 w PTO
– koordynator Programu Miss Hits
– kurs FMS – ocena funkcjonalna oraz ćwiczenia korygujące 28 lutego 2015
– kurs PFS Stretching Plus
– kurs Metodyka Programu Tenis10
– kurs Technical Course for Coaches

Marcin Pagór

trener tenisa

 

 

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF i Open Division. W latach 1988-2003 trenował, szkolił i współpracował w czołowymi zawodnikami naszego kraju. Jego podopieczną była m.in. Mistrzyni Polski Juniorek i Seniorek Karolina Czopek, pracował także z Katarzyną Teodorowicz, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

W 2001 roku wyjechał na cykl turniejów na Florydę, gdzie zwyciężał w singlu i w deblu. Jego sukcesy zostały szybko zauważone i zaoferowano mu posadę trenera w Wigwam Resort w Litchfield Park (Arizona). Później cenne doświadczenie szkoleniowca zdobywał m.in. na Florydzie, aż w 2006 roku zdecydował się otworzyć własną akademię tenisową  – „Marcin Pagór Tennis Academy” w Phoenix (Arizona). Współpracował tam z zawodnikami ATP oraz z tenisistkami z list ITF i WTA. Przez jego szkołę „przewinęły się” również polskie zawodniczki, m.in. Sandra Zaniewska, która szlifowała tu swoją formę przed występami w juniorskich i seniorskich US OPEN. W 2009 roku został powołany jako trener kadry juniorów South West USTA oraz był nominowany na trenera roku przez Professional Tennis Registry (PTR).

Akademia Tenisowa Marcina Pagóra wychowała wielu wyczynowych zawodników. W roku 2016 jej podopieczna, 17-letnia Kylie McKenzie, wygrała prestiżowy turniej juniorski „Eddi Herr International Junior Championships”.

Paweł Idzikowski

trener tenisa

 

 

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. Jako trener uczestniczył w wielu wyjazdach na turnieje z cyklu ITF Juniors (USA, Estonia, Czechy, Słowenia, Łotwa, Austria, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Dania) i ITF Futures (Portugalia, Egipt, Włochy, Chorwacja). Współpracował m.in. z:

Sylwią Zagórską (2003-2007): (Mistrzostwo Polski do lat 16 w singla i debla, vice mistrzostwo Polski Juniorek w singlu i Mistrzostwo w deblu, brązowy medal MP Seniorek),

Bartkiem Sawickim (2010-2011): Młodzieżowy Mistrzostrz Polski w singlu w 2011 r.

Patrykiem Pydyszewskim (2007-2008): brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

Obecnie Paweł jest trenerem naszego Klubu trenując głównie z zawodnikami „Sekcji Pro” oraz młodzieżą, która z zaangażowaniem i zapałem uczestniczy w jego treningach.

Rafał Soiński

trener tenisa

 

 

Rafał jest licencjonowanym trenerem zawodników wyczynowych oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 10 lat w Olimpii Poznań. Po zakończeniu wieloletniej rywalizacji tenisowej, w roku 2012 rozpoczął karierę trenerską w Parku Tenisowym Olimpia. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji, już rok później, Rafał objął stanowisko trenera Sekcji Pro – grupy dzieci mających aspiracje zawodniczne.

Rafała bardzo łatwo odnaleźć na korcie – wystarczy poszukać trenera, któremu uśmiech nie znika z twarzy. W jego pracy widać połączenie wielkiej pasji, niekończącego się zaangażowania, nieustannie zdobywanej wiedzy i przede wszystkim włożonego serca w to co robi. Prowadzi treningi indywidualne oraz grupowe dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Największą przyjemność czerpie jednak z pracy z najmłodszymi adeptami tenisa. Uwielbia kreatywne zabawy z dziećmi.

Mateusz Dubas

trener tenisa

 

 

Mateusz jest trenerem tenisa II klasy. Swoje kompetencje trenerskie podnosi regularnie uczestnicząc w sympozjach i konferencjach tenisowych. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, w tym również kursy dla początkujących „Tenis Starter” (oparte na programie Polskiego Związku Tenisowego „TennisXpress”)

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął blisko 15 lat temu w klubie AZS Poznań. Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. Obecnie reprezentuje uczelnię podczas wielu turniejów akademickich. Jest złotym i srebrnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, zwycięzcą wielu turniejów regionalnych.

Mateusz jest bardzo ambitny, sumienny i pracowity. Swoje zadania wykonuje z wielką pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu każdy, kto uczestniczy w jego zajęciach jest uśmiechnięty i zadowolony z postępów dokonywanych na korcie. Poza tenisem Mateusz bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę w zakresie dietetyki, ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych.

Piotr Wołyński

trener tenisa

 

 

Piotr jest trenerem tenisa II klasy, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Z tenisem związany od najmłodszych lat. Był sklasyfikowany na listach PZT. Podczas treningów wykazuje się ogromną sumiennością, kreatywnością oraz niezwykle dobrym kontaktem z podopiecznymi. Piotr prowadzi regularne treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jego energia i pomysłowość powodują, że dzieci, z którymi pracuje, nigdy się nie nudzą i chętnie uczestniczą w treningach. Piotr stale doskonali swoje umiejętności dydaktyczne, bierze udział w konferencjach i sympozjach trenerskich. Jest osobą o wielu pasjach, oprócz sportu uwielbia podróżować po świecie, najchętniej autostopem.

Jakub Morkowski

instruktor tenisa

 

 

Instruktor tenisa oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Z tenisem związany od 7 roku życia jako reprezentant klubu Groclin Grodzisk Wielkopolski. Podczas kariery zawodniczej wielokrotny medalista Mistrzostw Wielkopolski, finalista turniejów OTK we wszystkich kategoriach wiekowych, rywalizował również w turniejach międzynarodowych Tennis Europe do lat 12 i 14 oraz juniorskich turniejach ITF.

Z drużyną AZS UEP zdobył czterokrotnie Akademickie Mistrzostwo Polski. Z Parkiem Tenisowym Olimpia związany od 2016 roku. Aktualnie szkoli młodych zawodników w kategoriach Tenis 10 oraz Skrzatów.

Miłosz Pokrzywniak

Instruktor tenisa

 

 

Miłosz jest licencjonowanym instruktorem oraz animatorem tenisa, a oprócz tego studiuje na wydziale prawa i administracji. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął jako mały chłopiec, a  w wieku 15 lat dołączył do Parku Tenisowego Olimpia. Tutaj rozwijał najpierw swoją grę (i podpatrywał starszych kolegów), a potem także umiejętności trenerskie. Doświadczenia nabiera między innymi na turnusach półkolonii oraz na licznych zajęciach grupowych i indywidualnych z najmłodszymi adeptami tenisa.

Kształci się w zakresie programu Tenis 10. Na treningach stawia na naukę poprzez zabawę, zaangażowanie, kreatywność oraz odpowiedni rozwój fizyczny jak i psychiczny, dlatego na nudę podczas jego treningów nie można narzekać.

Miłosz jest uśmiechniętym człowiekiem wielu pasji, osobom komunikatywną i przede wszystkim wielkim miłośnikiem tenisa, dlatego nauka tego sportu jest dla niego wielką przyjemnością, którą dzieli się z innymi.

Adam Cisowski

instruktor tenisa

Instruktor tenisa nauczania początkowego (Tenis10 oraz Tenis Xpress) oraz licencjonowany trener Cardio Tennisa. Adam jest również studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Optometria.
Ambitne cele naukowe sprawnie łączy z wieloletnią pasją – tenisem. Pierwsze kroki na korcie stawiał już w wieku przedszkolnym wzorując się na starszym bracie oraz ojcu, który jest również trenerem tenisa. Po kilkuletniej rozłące ze sportem powrócił, aby zająć się szkoleniem najmłodszych. Pracę w Parku Tenisowym Olimpia rozpoczął podczas letnich półkolonii, gdzie dzięki niezwykłej dawce pozytywnej energii i pasji do tenisa od razu zjednał sobie młodych podopiecznych, którzy z zaangażowaniem brali udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Od tego czasu pracuje jako instruktor, który prowadzi treningi dla dzieci oraz osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W swych treningach stawia przede wszystkim na dobry kontakt z uczestnikami zajęć, świetną atmosferę oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne.

Ewa Morkowska

instruktor tenisa
Instruktorka tenisa oraz studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Swoją przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku 6 lat w klubie Groclin Grodzisk Wielkopolski. Była zawodniczka, wielokrotna Mistrzyni Wielkopolski, medalistka turniejów ogólnopolskich i medalistka Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Próbowała swoich sił także na turniejach międzynarodowych Tennis Europe. Razem z drużyną AZS UEP zdobyła trzykrotnie Akademickie Mistrzostwo Polski.
 
Z klubem związana od 2017 roku, prowadzi zajęcia grupowe oraz treningi indywidualne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Podczas treningu stawia nacisk na odpowiednią technikę i ogólny rozwój. Lata treningów wpłynęły na duże doświadczenie na korcie i w temacie współzawodnictwa.

Wojciech Jura

instruktor tenisa

 

 

Instruktor tenisa ziemnego (certyfikat PTR: Instructor- Adult Development). Brał udział w warsztatach przygotowania sprawnościowego w tenisie prowadzonych przez Jaime Fernandez, otrzymał certyfikat wydany przez Hiszpańską Federację Tenisa (Real Federación Española De Tenis). Uczestniczył w  XXII konferencji tenisowej w Katowicach prowadzonej przez Louis Cayer.

Student Politechniki Poznańskiej, związany z tenisem od 10- tego roku życia, jest wielkim pasjonatem tej dziedziny sportu. Od 2015 roku prowadzi zajęcia tenisowe. Mimo młodego stażu pod swoim okiem ma już kilku zawodników grających w turniejach Polskiego Związku Tenisowego. Jego największym atutem jest zaangażowanie w prowadzone treningi oraz chęć dalszego szkolenia się. Potrafi nawiązać dobry kontakt z młodymi zawodnikami i przekazać im wiedzę w rozumiały sposób.

Witek Zielazek

trener przygotowania motorycznego

 

 

Trener przygotowania motorycznego, który uwielbia pracę ze zmotywowanymi do działania zawodnikami – zarówno tymi młodszymi jak i starszymi. Za cel postawił sobie uświadomienie społeczeństwu wagę treningu ogólnorozwojowego, który stanowi fundament do dalszego rozwoju specjalnego. Podczas zajęć z dziećmi czy młodzieżą czuwa nad prawidłową postawą młodego sportowca oraz dba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń by zapobiegać kontuzjom i unikać przeciążeń.

Z wykształcenia jest  Trenerem Przygotowania Motorycznego wg koncepcji Athlete’s Performance (EXOS) USA oraz absolwentem poznańskiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia. Posiada też tytuł FMS Expert. Związany jest z organizacją SportSupport, gdzie prowadzi warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego w całej Polsce.

Aleksandra Kostencka

instruktor tenisa

 

 

Licencjonowana instruktorka tenisa ziemnego. Swoją przygodę z tenisem zaczęła w wieku 7 lat i kontynuuje ją do dziś. Do roku 2014 zawodniczka PZT biorąca udział w imprezach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Teraz aktywnie uczestniczy w Akademickich Mistrzostwach Polski i Województwa jak i innych studenckich turniejach. W 2017 roku reprezentując Uniwersytet Ekonomiczny zdobyła drużynowo 4 miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej. Od roku 2012 związana z Parkiem Tenisowym Olimpia jako zawodniczka, w kadrze trenerskiej od 2014. Prowadzi treningi zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób dorosłych i zawodników. Na treningach, ciężkiej pracy towarzyszy wesoła atmosfera i dużo uśmiechu.

biuro
facebook
Park Tenisowy Olimpia