Sztab szkoleniowy

Jarosław Wołąsewicz

trener koordynator

Wieloletnie doświadczenie zdobywanie na korcie zarówno jako zawodnik, jak i trener przekłada się na ogromną wiedzę oraz umiejętności, które Jarek wspaniale wykorzystuje podczas koordynowania pracy teamu trenerskiego w Parku Tenisowym Olimpia. Jarek czuwa nad programem szkolenia w klubie, w tym odpowiada za rozwój sekcji PRO. Praca z dziećmi i młodzieżą przysparza mu wiele radości i satysfakcji.

Z wykształcenia jest mgr Fizjoterapii  (AWF we Wrocławiu) oraz Trenerem II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Uzyskał też tytuł trenera Niemieckiego Związku Tenisowego DTB (B licencja). Pracował jako indywidualny trener pary deblowej Rosolska/Jans (PZT Prokom) oraz był głównym trenerem w GTHGC Hamburg (w latach 2004 – 2009). Obecnie jest trenerem koordynatorem w Parku Tenisowym Olimpia, gdzie odpowiada przede wszystkim za system rozwoju dziecięcej sekcji PRO oraz trenerem indywidualnym Zuzanny Kubachy – wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski.

Marcin Pagór

trener tenisa

Marcin Pagór rozpoczął karierę tenisową w wieku siedmiu lat w TKS Budowlani Katowice, z którym był związany przez kolejne 20 lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble kariery tenisowej – od turniejów WTK i OTK przez Mistrzostwa Polski aż po międzynarodowe rozgrywki ITF i Open Division. W latach 1988-2003 trenował, szkolił i współpracował w czołowymi zawodnikami naszego kraju. Jego podopieczną była m.in. Mistrzyni Polski Juniorek i Seniorek Karolina Czopek, pracował także z Katarzyną Teodorowicz, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

W 2001 roku wyjechał na cykl turniejów na Florydę, gdzie zwyciężał w singlu i w deblu. Jego sukcesy zostały szybko zauważone i zaoferowano mu posadę trenera w Wigwam Resort w Litchfield Park (Arizona). Później cenne doświadczenie szkoleniowca zdobywał m.in. na Florydzie, aż w 2006 roku zdecydował się otworzyć własną akademię tenisową  – „Marcin Pagór Tennis Academy” w Phoenix (Arizona). Współpracował tam z zawodnikami ATP oraz z tenisistkami z list ITF i WTA. Przez jego szkołę „przewinęły się” również polskie zawodniczki, m.in. Sandra Zaniewska, która szlifowała tu swoją formę przed występami w juniorskich i seniorskich US OPEN. W 2009 roku został powołany jako trener kadry juniorów South West USTA oraz był nominowany na trenera roku przez Professional Tennis Registry (PTR).

Akademia Tenisowa Marcina Pagóra wychowała wielu wyczynowych zawodników. W roku 2016 jej podopieczna, 17-letnia Kylie McKenzie, wygrała prestiżowy turniej juniorski „Eddi Herr International Junior Championships”.

Paweł Idzikowski

trener tenisa

Licencjonowany trener tenisa II klasy posiadający również kwalifikacje instruktora pływania i ratownika WOPR, absolwent AWF w Poznaniu. Uczestnik wielu sympozjów tenisowych i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZT. Ukończył kurs w zakresie: Metoda Silvy. Swoje bogate doświadczenia nabierał współpracując z utalentowanymi zawodnikami. Jako trener uczestniczył w wielu wyjazdach na turnieje z cyklu ITF Juniors (USA, Estonia, Czechy, Słowenia, Łotwa, Austria, Niemcy, Finlandia, Norwegia, Dania) i ITF Futures (Portugalia, Egipt, Włochy, Chorwacja). Współpracował m.in. z:

Sylwią Zagórską (2003-2007): (Mistrzostwo Polski do lat 16 w singla i debla, vice mistrzostwo Polski Juniorek w singlu i Mistrzostwo w deblu, brązowy medal MP Seniorek),

Bartkiem Sawickim (2010-2011): Młodzieżowy Mistrzostrz Polski w singlu w 2011 r.

Patrykiem Pydyszewskim (2007-2008): brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu i złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

Obecnie Paweł jest trenerem naszego Klubu trenując głównie z zawodnikami „Sekcji Pro” oraz młodzieżą, która z zaangażowaniem i zapałem uczestniczy w jego treningach.

Rafał Soiński

trener tenisa

Rafał jest licencjonowanym trenerem zawodników wyczynowych oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM. Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 10 lat w Olimpii Poznań. Po zakończeniu wieloletniej rywalizacji tenisowej, w roku 2012 rozpoczął karierę trenerską w Parku Tenisowym Olimpia. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji, już rok później, Rafał objął stanowisko trenera Sekcji Pro – grupy dzieci mających aspiracje zawodniczne.

Rafała bardzo łatwo odnaleźć na korcie – wystarczy poszukać trenera, któremu uśmiech nie znika z twarzy. W jego pracy widać połączenie wielkiej pasji, niekończącego się zaangażowania, nieustannie zdobywanej wiedzy i przede wszystkim włożonego serca w to co robi. Prowadzi treningi indywidualne oraz grupowe dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Największą przyjemność czerpie jednak z pracy z najmłodszymi adeptami tenisa. Uwielbia kreatywne zabawy z dziećmi.

Karolina Bulwan

instruktor tenisa

Instruktorka tenisa w Parku Tenisowym Olimpia, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Z tenisem związana od najmłodszych lat, zawodniczka KS Górnik Bytom, sklasyfikowana na listach PZT.

Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi dziećmi. Wieloletnie doświadczenie zdobywała jako instruktor i opiekun na obozach i półkoloniach tenisowych, jak również jako koordynator turniejów tenisowych organizowanych w ramach programu „Tenis10” w Parku Tenisowym Olimpia. Z dużą łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem. Wiedza, kreatywność oraz zaangażowanie Karoliny sprawia, że zajęcia przez nią prowadzone zawsze są dopasowane do potrzeb imożliwościdzieci we wczesnym wieku. Z pasją prowadzi zajęcia tenisowe, które dzięki atrakcyjnej formie umożliwiają najmłodszym kształtowanie umiejętności technicznych oraz wszechstronny rozwój motoryczny.

Karolina swoje inspiracje do treningów często czerpie z innych uprawianych przez nią dyscyplin sportowych (m. in. joga, crossfit, snowboard). Dzięki temu jej podopieczni poznają świat sportu podczas zajęć prowadzonych w niezwykle interesującej formie.

Mateusz Dubas

trener tenisa

Mateusz jest trenerem tenisa II klasy. Swoje kompetencje trenerskie podnosi regularnie uczestnicząc w sympozjach i konferencjach tenisowych. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, w tym również kursy dla początkujących „Tenis Starter” (oparte na programie Polskiego Związku Tenisowego „TennisXpress”)

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął blisko 15 lat temu w klubie AZS Poznań. Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym. Obecnie reprezentuje uczelnię podczas wielu turniejów akademickich. Jest złotym i srebrnym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski, zwycięzcą wielu turniejów regionalnych.

Mateusz jest bardzo ambitny, sumienny i pracowity. Swoje zadania wykonuje z wielką pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu każdy, kto uczestniczy w jego zajęciach jest uśmiechnięty i zadowolony z postępów dokonywanych na korcie. Poza tenisem Mateusz bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę w zakresie dietetyki, ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych.

Piotr Wołyński

trener tenisa

Piotr jest trenerem tenisa II klasy, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Z tenisem związany od najmłodszych lat. Był sklasyfikowany na listach PZT. Podczas treningów wykazuje się ogromną sumiennością, kreatywnością oraz niezwykle dobrym kontaktem z podopiecznymi. Piotr prowadzi regularne treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jego energia i pomysłowość powodują, że dzieci, z którymi pracuje, nigdy się nie nudzą i chętnie uczestniczą w treningach. Piotr stale doskonali swoje umiejętności dydaktyczne, bierze udział w konferencjach i sympozjach trenerskich. Jest osobą o wielu pasjach, oprócz sportu uwielbia podróżować po świecie, najchętniej autostopem.

Adam Cisowski

instruktor tenisa

Instruktor tenisa nauczania początkowego (Tenis10 oraz Tenis Xpress) oraz licencjonowany trener Cardio Tennisa. Adam jest również studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Optometria.
Ambitne cele naukowe sprawnie łączy z wieloletnią pasją – tenisem. Pierwsze kroki na korcie stawiał już w wieku przedszkolnym wzorując się na starszym bracie oraz ojcu, który jest również trenerem tenisa. Po kilkuletniej rozłące ze sportem powrócił, aby zająć się szkoleniem najmłodszych. Pracę w Parku Tenisowym Olimpia rozpoczął podczas letnich półkolonii, gdzie dzięki niezwykłej dawce pozytywnej energii i pasji do tenisa od razu zjednał sobie młodych podopiecznych, którzy z zaangażowaniem brali udział w prowadzonych przez niego zajęciach. Od tego czasu pracuje jako instruktor, który prowadzi treningi dla dzieci oraz osób dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W swych treningach stawia przede wszystkim na dobry kontakt z uczestnikami zajęć, świetną atmosferę oraz odpowiednie przygotowanie fizyczne.

Jakub Morkowski

instruktor tenisa

Instruktor tenisa oraz student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Z tenisem związany od 7 roku życia jako reprezentant klubu Groclin Grodzisk Wielkopolski. Podczas kariery zawodniczej wielokrotny medalista Mistrzostw Wielkopolski, finalista turniejów OTK we wszystkich kategoriach wiekowych, rywalizował również w turniejach międzynarodowych Tennis Europe do lat 12 i 14 oraz juniorskich turniejach ITF.

Z drużyną AZS UEP zdobył czterokrotnie Akademickie Mistrzostwo Polski. Z Parkiem Tenisowym Olimpia związany od 2016 roku. Aktualnie szkoli młodych zawodników w kategoriach Tenis 10 oraz Skrzatów.

Wojciech Jura

instruktor tenisa

Instruktor tenisa ziemnego (certyfikat PTR: Instructor- Adult Development). Brał udział w warsztatach przygotowania sprawnościowego w tenisie prowadzonych przez Jaime Fernandez, otrzymał certyfikat wydany przez Hiszpańską Federację Tenisa (Real Federación Española De Tenis). Uczestniczył w  XXII konferencji tenisowej w Katowicach prowadzonej przez Louis Cayer.

Student Politechniki Poznańskiej, związany z tenisem od 10- tego roku życia, jest wielkim pasjonatem tej dziedziny sportu. Od 2015 roku prowadzi zajęcia tenisowe. Mimo młodego stażu pod swoim okiem ma już kilku zawodników grających w turniejach Polskiego Związku Tenisowego. Jego największym atutem jest zaangażowanie w prowadzone treningi oraz chęć dalszego szkolenia się. Potrafi nawiązać dobry kontakt z młodymi zawodnikami i przekazać im wiedzę w rozumiały sposób.

Witek Zielazek

trener przygotowania motorycznego

Trener przygotowania motorycznego, który uwielbia pracę ze zmotywowanymi do działania zawodnikami – zarówno tymi młodszymi jak i starszymi. Za cel postawił sobie uświadomienie społeczeństwu wagę treningu ogólnorozwojowego, który stanowi fundament do dalszego rozwoju specjalnego. Podczas zajęć z dziećmi czy młodzieżą czuwa nad prawidłową postawą młodego sportowca oraz dba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń by zapobiegać kontuzjom i unikać przeciążeń.

Z wykształcenia jest  Trenerem Przygotowania Motorycznego wg koncepcji Athlete’s Performance (EXOS) USA oraz absolwentem poznańskiej AWF na kierunku wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia. Posiada też tytuł FMS Expert. Związany jest z organizacją SportSupport, gdzie prowadzi warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego w całej Polsce.

biuro
facebook
Park Tenisowy Olimpia